Mobil

Samsung, iPhone 8 için 70 milyon adet panel üretecek

Apple, iPhone 8 için Samsung'a 70 milyon kavisli OLED panel sipariş etti.

Samsung, iPhone 8 için 70 milyon adet panel üretecek

Apple, bu yıl başlattığı iPhone'lardan en az birinde Samsung tarafından yapılmış OLED ekran panellerini kullanacağı yönünde söylentiler devam ediyor ve bugün gelen yeni bir rapor bunu onaylıyor.

Nikkei'ye göre, Apple bu sene bu bölgenin tek tedarikçisi olan Samsung'dan 70 milyon kavisli OLED ekran sipariş etti. Bu ekranlar, sonbaharda iPhone 7s ve 7s Plus ile birlikte tanıtılacak olan yeni iPhone 8'de kullanılacak. iPhone 8'den farklı olarak, 7s modelleri sırasıyla 4.7 inç ve 5.5 inç ekran boyutlarında ve öncekiler gibi LCD panel ile gelecekler.

Öte yandan, iPhone 8'in 5.2 inçlik bir OLED ekran kullanacağı söyleniyor ve bu model 1.000 doların üzerinde bir fiyata sahip olacak. Bazı analistler Apple'ın bu yıl 55 milyon adet iPhone 8 satacağını öngörüyorlar.  Apple rekor satış bekliyor ve Samsung'un iPhone 8 için 95 milyon panel üretmeye hazırlanıyor.

1488956167_iphone-edition.png

Bir endüstri kaynağı, 2017 model üç iPhone modelinin kablosuz şarjın yanı sıra su ve toz direncine sahip olacağını söylüyor. iPhone 8, gelişmiş yüz tanıma imkânı sağlayacak bir "3D sensör" ile birlikte gelecek. iPhone 7s modellerinde iPhone 8’den farklı olarak fiziksel Ana Sayfa düğmesi olacak ama 3D algılayıcıyı yüz tanıma için de kullanabilecekler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.