Mobil

Samsung, iPhone X sayesinde köşeyi döndü!

Samsung, iPhone X sayesinde 20 milyar dolar kazandı.

Samsung, iPhone X sayesinde köşeyi döndü!

Kore'den yeni gelen bir rapor, Samsung Display'ın 2018'de Apple'ın iPhone'ları için 180-200 milyon esnek OLED ekranları çıkardığını gösteriyor.

Bu bilgilerin doğru olduğu kanıtlanırsa, Samsung Display'in tek başına bu panellerden 19.8 ila 22 milyar dolar gelir elde edebileceği anlamına geliyor. Çünkü AMOLED paneli, kapak camı ve Force Touch sensöründen oluşan bir ekran modülünün tahmini maliyeti 110 dolar (IHS Market'ten alınan verilere göre).

 

Samsung Display'in 2017'de iPhone X için yaklaşık 50 milyon panel ürettiği tahmin ediliyor. 2018'deki arzın dört misli artışı, büyük ölçüde ekran üreticisinin üretim hatlarından birinde artan getiri oranlarına bağlı. Bu yılın başlarında, imal edilen panellerin 10 adedinde sadece 6 tanesi sözde kesim yapmış ancak getiri oranlarının şu anda % 80'in üzerinde olduğu söyleniyor. Bir endüstri gözlemcisi gelişmelere yaptığı yorumda Samsung Display’in yaklaşık 50 milyon panel ürettiğini söyledi.

Verim oranlarının neredeyse yüzde 90'a ulaşması ve Samsung'un dünyanın en yüksek kalitede esnek OLED standartlarının uygulanmasından sonra bile Samsung'un bu seviyelere gelmiş olması oldukça önemli.

Genel olarak bakıldığında, Samsung'un Galaxy S8 için üretilen bileşenlerden ziyade iPhone X parçalarından daha fazla gelir elde etmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.