Mobil

Samsung istemezse iPhone 13 üretilmeyecek!

Apple bu yılın son çeyreğinde tanıtacağı yeni nesil iPhone modeli için Samsung'un kapısını çaldı. Görünen o ki iPhone 13 modellerinde de Samsung imzası bulunacak.

Samsung istemezse iPhone 13 üretilmeyecek!

Hali hazırda dünya genelindeki OLED ekran pazarının büyük bir bölümü Samsung'un elinde bulunuyor. Samsung haricinde bir diğer Güney Koreli şirket LG ikinci sırada yer alırken, Çinli BOE ise 3. sırada bulunuyor.

Apple kısa bir süre önce yeni nesil iPhone modellerinin ekranı için BOE ile bazı görüşmelerde bulunmuştu. Fakat BOE'nin kalitesi Apple'ın beklentilerini karşılamayınca Cupertino merkezli şirket tekrardan Samsung'un kapısını çaldı.

Apple'a yakın analistlerden biri olan Ming Chi Kuo, yeni iPhone modellerinde kullanılacak ekranlara ilişkin bazı açıklamalarda bulundu.

Apple iPhone 13 için Samsung'un kapısını çaldı

Kuo'nun açıklamalarına göre Apple yeni nesilde ekran tarafına ayrı bir önem verecek. Malum iPhone 11 ile iPhone 12 arasında ekran bazlı çok fazla değişiklik yoktu. Lakin bu durum iPhone 13 ile birlikte değişecek.

Apple iPhone 13'te kullanmak üzere Samsung'dan özel bir AMOLED panel tasarlamasını istemiş. Samsung da bu yaklaşımı olumlu karşılayıp çalışmalara başlamış.

Apple'ın istediği yeni ekranın daha canlı ve parlak renkler sunmasına karşın, düşük güç tüketeceği iddia ediliyor. Elbette bu söylentiler şimdilik netlik kazanmış değil.

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz. Apple ekran tarafında bir kez daha Samsung'un kapısını çaldı. Görünen o ki uzun süre de çalmaya devam edecek. Çünkü Apple'ın talep ettiği miktar ve kaliteyi sağlayabilen tek isim Samsung. Eğer Güney Koreli şirket Apple'a ekran vermeyi reddederse işler tamamen sarpa sarabilir.

Yorumlar
Mehmet Barıldar
Apple istese yapar
Cevapla
bilirkişi
Apple'ın en büyük rakibinin Samsung olduğunu düşünmüyorum. Apple sadece telefon piyasasında değil ve sadece bil teknoloji firması. Ama mesela Samsung'un grayder'i bile var :) Birbirinden büyük iki şirket, ama rakip değiller. Neyse konumuza dönelim Samsung bu anlaşmada bir tedarikçi. Samsung üretmese alternatifler bulunurdu, tıpkı iPhone X'in bazı modellerinde Samsung'un yanında LG'den de ekran satın almıştır. Yani "clickbait" için yazılmış bir yazı, haber niteliği taşımıyor.
Cevapla
aysun
Abi yalvaririm bana iphone12 verirmisin lutfen
Cevapla
admin
bekle 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
isme gerk yok
apple istese kendide üretir .🤣😂😕🤨🤔.
Cevapla
misafir
cupertino.cupertino.cupertino😂😂😂.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.