Mobil

Samsung kan kaybetmeye devam ediyor

Teknoloji dünyasının en güçlü isimlerinden biri olan Samsung, 2022 yılında karışık bir görünüm sergiliyor. İşte şirket satışları hakkında ortaya çıkan en son veriler.

Samsung kan kaybetmeye devam ediyor

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Samsung, yılın ikinci çeyreğinde bir önceki döneme göre düşüşle kapattı. Buna göre Güney Koreli teknoloji devinin 2022 yılının Nisan-Haziran dönemlerinde 60 milyonun biraz üzerinde akıllı telefon sattığı düşünülüyor. Bunun anlamı ise 2021 yılının aynı dönemine göre %15’in üzerinde bir düşüş söz konusu. Ayrıca bu satış tutarlarının geride yaklaşık 2 milyar dolar kadar faaliyet karı bıraktığını da hatırlatalım.

Öte yandan ekran kategorisinde önemli sayılabilecek bir oranda (%20) artış gösteren Güney Koreli teknoloji devinin, bu pazarda de neredeyse 60 milyar dolara yakın bir hasılat elde ettiği düşünülüyor. Ancak Samsung için çok daha karlı bir pazar olan ekran kategorisindeki faaliyet karı ise 11 milyar dolar civarında gelmesi bekleniyor.

Samsung kan kaybetmeye devam ediyor

Şirketin en hızlı büyüyen kanadı ise yonga fabrikaları. Samsung’a yakın kaynaklardan servis edilen bilgilere göre, şirketin yılın ikinci çeyrek verilerinde en önemli artış %42 ile yonga seti kategorisinde olacak. Bu haliyle yaklaşık 8 milyar dolarlık bir faaliyet karı bırakması beklenen yonga seti kategorisi, Samsung’un genel karının da artmasının en önemli sebebi.

Son olarak bu verilerin tamamının şirkete yakın kaynaklardan paylaşılan bilgiler olduğunu, nihai verilerin ise önümüzdeki günlerde resmen açıklanacağını hatırlatalım.

Yorumlar
Alp
Sonu LG gibi olacak LG aynı hataya düşmüştü plastik ve adı malzemeden yapılan dis kabuk iğrenç elimdeki son samsung a32 bir dahada almam
Cevapla
Akif
Zaten en adisini almışsın.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.