Mobil

Samsung, katlanabilir sektörüne damga vuracak bir patent aldı

Katlanabilir telefon sektöründe hali hazırda öncü olan Samsung şimdi aldığı yeni bir patent ile gündeme oturdu. İşte tüm detaylar.

Samsung, katlanabilir sektörüne damga vuracak bir patent aldı

Samsung aldığı son patent ile gündem oldu. LetsGoDigital ve Concept Creator, Koreli akıllı telefon üreticisinin en yeni L şeklindeki akıllı telefonunun render görüntülerini sundu.

Patent yanlara doğru açılan katlanır bir ekrana sahip ve ekranın bu kısmı "kapalı" konumdayken cihazın arkasına doğru katlanıyor. Bu tür bir cihaz için öngördüğümüz özellikler bize LG Wing'i hatırlatıyor. Wing'in ikincil ekranı, bazen ikincil uygulamaları daha küçük bir pencerede açmak veya oyun oynarken veya video izlerken ek bilgileri görüntülemek için kullanılıyordu. Bu piyasaya sürülmemiş Samsung cihazı, sırasıyla sola veya yukarı açılan yardımcı ekran “kanat” ile dik veya yan tutularak kullanılabilir.

Samsung, katlanabilir sektörüne damga vuracak bir patent aldı

samsung

Ekran geriye katlandığından, ekranın bu kısmı potansiyel olarak arka kameralar için bir vizör olarak kullanılabilir. Patentin çizimlerine göre üçlü kamera kurulumu ve LED flaş var ancak bunların kesin detaylarına dair bir bilgi yok. Patentte belirtilen diğer ayrıntılar arasında iki parçalı bir pil ve katlanabilir ekranın Samsung Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3'te kullanılan koruyucu katman olan Samsung UTG'den (Ultra İnce Cam) yapılacağı yer alıyor.

Bunun gibi bir tasarımın zorluklarından biri, ekranın etrafını saracak şekilde cihazın iç kısmına katlanır bir menteşe eklemek olabilir. Samsung daha önce dışa katlanır menteşe yapmadı. Ayrıca, menteşenin yer kaplaması gerekir, belki de çift pil kurulumunun nedeni budur.

Ancak teknoloji şirketleri genellikle asla üretime geçmeyen cihazlar için patent başvurusunda bulunur. Samsung'un L şeklinde bir tasarıma sahip bir akıllı telefon çıkarıp çıkarmayacağı henüz belli değil.

Yorumlar
Abdullah
iPhone candır samsung çöptür
Cevapla
Siu Chat
O kadar üst tarafını katlanır yapmışlar alt tarafı da yapıp da tam dikdörtgene tamamlasalar ne olurdu?
Cevapla
Adıye
Katlanır telefonun ben bir faydasini görmedim. Katlanmayan telefonun yapamadığı hangi işi yapacak video canlı yayın vs ekstra bir aksesuara gerek kalmadan kullanma avantajı var ama ben 20 tane dezavantaj sayabilirim.
Cevapla
Muhammed yıldız
Tamam da ne gibi bir faydası olacak ki saçma olmuş kullanım açısından bize bir ekstra mi katacak sanki L harfi ne abiii
Cevapla
Rahman Karakaş
Mümkün değil, mekanik olarak üretilemez
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.