Mobil

Samsung kendi reklamında iPhone kullandı!

Dünyanın en büyük rekabetlerinden birinin aktörleri olan Samsung ve Apple cephesinde bugün çok ilginç bir gelişme yaşandı. İşte detaylar…

Samsung kendi reklamında iPhone kullandı!

Samsung ve Apple’ın birbirine hemen her alanda rakip olduğunu bilmeyen yoktur. Hatta bu rekabet artık öyle bir boyuta geldi ki, sosyal medyada bu rekabete ilişkin pek çok gerçek dışı hikayeler paylaşılıyor. Bu hikayelerden en çok paylaşılanı ise, Samsung’un kaybettiği bir dava sonucu Apple’a 1 milyar dolarlık borcunu kamyonlar dolusu 5 cent ile ödediği haberidir. Hatta bu parodi haber öylesine itibar görmüştür ki, ülkemizdeki anlı şanlı gazeteler bile zamanında bu haberi gerçek sanarak okuyucularıyla paylaşmıştır. İşte bu iki marka arasındaki rekabet bu kadar ciddi ve güçlüdür.

Öte yandan bu kadar büyük bir rekabetin tarafları olan teknoloji devleri, bazen kendilerinden hiç beklenmeyecek amatörlükte hatalar yapabilmekteler. Tıpkı Samsung’un bugün yaptığı gibi.

Samsung kendi reklamında iPhone kullandı!

Güney Koreli teknoloji devi, kendi uygulaması olan Samsung Members’a ait bir reklam hazırlattı ve bunu takipçileriyle paylaştı. Ancak reklam bannerını tasarlayan yazılımcının kullandığı telefon görseli, iPhone modeline ait olunca bir anda Samsung’un dünyası başına yıkıldı.

Çok kısa bir sürede durumu fark eden Güney Koreli teknoloji devi, hem reklam çalışmasındaki görselleri yenileterek kendi telefonlarına ait görselleri koydurdu hem de takipçilerinden yaşanan bu aksilik için özür diledi.

Aslında normal şartlar altında bu durum için “Reklamın iyisi kötüsü olmaz” diyebilirdik ancak taraflar arasındaki rekabet haberimizin giriş kısmında detaylıca anlattığımız kadar büyük olunca, ne Apple’ın ne de Samsung’un bu tarz bir hata ile adından bahsettirmek isteyeceğini düşünmüyoruz.

Yorumlar
Kahraman
Allah şaşırtmasın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.