Mobil

Samsung Knox ertelendi !

İlk olarak Galaxy S4'te sunulması planlanan Knox güvenlik platformu test aşamasının uzun sürmesi nedeniyle temmuz ayına ertelendi.

Samsung Knox ertelendi !

Samsung, MWC 2013 etkinliğinde hem donanım hem de uygulama katmanına kadar koruma sağlamayı amaçlamak adına Knox platformunu duyurmuştu. KNOX, Ulusal Güvenlik Ajansı NSA tarafından geliştirilen güvenliği artırılmış (SE) Android işletim sistemi üzerine konumlandırılmış durumda. Uygulama katmanında da bir taşıyıcı sunan KNOX, taşıyıcı sayesinde iş uygulamalarını ve verilerinde bilgi sızıntısı, virüs ve zararlı yazılım saldırılarına karşı bir koruma oluşturuyor.
1366952264_knoxsafe.jpg

Samsung özellikle kurumsal yapılar için önemli olan söz konusu yeniliği Galaxy S4 ile sunmayı planlıyordu ancak şirket tarafından yapılan açıklamada Knox güvenlik platformunun yaza kadar ertelendiği bildirildi. Samsung yazılımı test etmek için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu belirtirken, taşıyıcılara temmuz ayını işaret etti.

Samsung bir dönem BlackBerry telefonların sağladığı güvenlik sisteminin benzerini oluşturarak kurumsal yapıların Galaxy telefonlara yönelmesini sağlamak hedefinde.

Yorumlar
Misafir
samsung android telefonlar icinde arasındaki farkı gosteriyo gercekten..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.