Mobil

Samsung koronavirüs yüzünden üretim sürecini 2022’ye erteledi!

Akıllı telefon pazarının lider ismi Samsung koronavirüs yüzünden bir darbe daha aldı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Samsung koronavirüs yüzünden üretim sürecini 2022’ye erteledi!

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınından en çok etkilenen isimlerden birisi de Samsung oldu. Üretim sürecinde darbe üzerine darbe yiyen Güney Koreli şirket, Ar-Ge tarafında da gecikmeler yaşıyor.

Samsung hali hazırda 3nm geliştirme sürecine sahip yonga setlerinin üretimi konusunda TSMC ile yarışıyordu. Fakat koronavirüs salgını yüzünden bu yarış sekteye uğradı.

Samsung koronavirüs yüzünden üretim sürecini 2022’ye erteledi!

Akıllı telefon pazarında olduğu gibi yonga seti tarafında da önemli bir paya sahip olan Güney Koreli şirket, son yıllarda yaptığı atak ile birlikte Qualcomm ve MediaTek’in ardında 3. sıraya yükselmişti. Pazardaki güçlü isimlerden Apple ve Huawei gibi isimleri geride bırakan Samsung, 3nm’lik yonga setini üreten ilk isim olmak için yoğun çaba sarf ediyordu.

Eğer herşey planlandığı gibi gitseydi Güney Koreli teknoloji devi 3nm ilk yongasını 2021 yılında üretmiş olacaktı. Fakat gelen son raporlarda bu yonga setinin üretim sürecinin 2020’ye ertelendiği belirtildi.

Samsung’un üretim bandındaki en büyük rakibi TSMC ise henüz konu hakkında net bir açıklamada bulunmuş değil. Lakin şu anda tüm avantaj Tayvanlı üreticiye geçmiş durumda. Görünen o ki TSMC önümüzdeki dönemde de pazarın temel üretim yükünü çekmeye devam edecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.