Samsung kullanıcıları Netflix izleyememekten şikayetçi

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un mevcut amiral gemisi Galaxy S22, ilginç bir hata yüzünden kullanıcılarını film keyfinden mahrum bırakıyor.

Samsung kullanıcıları Netflix izleyememekten şikayetçi

Samsung, Galaxy S23 modeli üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şirketin amacı yeni amiral gemisini 2023 yılının ilk günlerinde tanıtarak bir an evvel satışa sunmak. Ancak bunu yaparken mevcut kullanıcılarını unutmasa gayet iyi olur çünkü Galaxy S22 kullanıcılarının oldukça ilginç bir sorunu var.

Birçok teknik destek forumunda belirtildiği üzere, Galaxy S22 kullanıcılarından bazıları Netflix, Amazon Prime gibi popüler video akış platformları üzerinden film izlerken, donma, kasma, takılma gibi sorunlar yaşıyor. Ortaya çıkan bilgiler ise, bu sorunların arkasında yatan nedenin telefonun uyarlanabilir ekran yenileme hızı olduğunu gösteriyor.

Samsung kullanıcıları Netflix izleyememekten şikayetçi

Bilindiği üzere Galaxy S22 serisinde var olan bu özellik sayesinde, akıllı telefonun ekranına müdahale edilmediği zamanlarda enerji tasarrufu sağlayabilmek için ekran yenileme hızında kesintiye gidiliyor. İşte her zaman açık ekran gibi teknolojilerin kullanımı açısından gerekli olan bu özellik yanlış kullanıldığında ise son derece can sıkıcı durumlara sebebiyet verebiliyor.

Ekran yenileme hızının kontrol dışı bir şekilde düşmesi nedeniyle platformlarda bulunan videoları izleyemeyen kullanıcılar ise bu sorunlarına bir çözüm arıyor. Şu ana kadar yapılan tespitlere göre küçük bir grubun başına gelen hatanın çözümü ise güncellemeden geçiyor. Yani Galaxy S22 kullanıcılarının telefonlarında donmadan veya takılmadan film izleyebilmeleri için Güney Koreli teknoloji devinin bir an önce olaya el atması ve güncelleme ile sorunu çözmesi gerekiyor.