Xiaomi yeni akıllı gözlüğünü tanıttı, yer yerinden oynadı

Xiaomi geçtiğimiz saatlerde büyük bir sürprize imza atarak yeni akıllı gözlüğü Mijia Glasses Camera’yı resmen tanıttı. İşte yeni akıllı gözlüğün özellikleri ve satış fiyatı.

Xiaomi yeni akıllı gözlüğünü tanıttı, yer yerinden oynadı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz saatlerde hiç beklenilmedik bir hareket yaptı ve yaklaşık iki yıldır üzerinde çalıştığı akıllı gözlük modeli Mijia Glasses Camera’yı resmen tanıttı. İşin garip yanı, her ne kadar teknoloji dünyası tarafından Xiaomi’nin bu akıllı gözlük üzerinde çalıştığı biliniyor olsa da, tanıtım tarihinin yaklaştığına ilişkin herhangi bir sızıntı gelmemişti.

Peki Xiaomi Mijia Glasses Camera kullanıcılarına ne gibi özellikler sunuyor? İlk olarak bu yeni akıllı gözlüğün gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen sekiz çekirdekli Snapdragon yonga setinden aldığını söyleyelim. 3GB RAM ve 32GB dahili depolama alanıyla desteklenen akıllı gözlük, bu haliyle oldukça güçlü bir yapıya bürünmüş.

Xiaomi yeni akıllı gözlüğünü tanıttı, yer yerinden oynadı

Akıllı gözlüğün en önemli donanımı olan sağ taraftaki görüntüleme ekranında ise Sony imzasını görüyoruz. 0,23 inç büyüklüğünde ve 3.281 piksel yoğunluğundaki ekran Micro OLED panelle karşımıza çıkıyor. Bu ekranı sayesinde metin çevirisini anlık olarak yapabilme yeteneği sunan akıllı gözlük, aynı zamanda artırılmış gerçeklik teknolojisini de destekliyor.

Gözlüğün batarya yuvasında 1.020 mAh’lık bir pil görüyoruz. Xiaomi’nin açıklamalarına göre bu pil sayesinde 100 dakikaya varan kesintisiz çekim yapılabilecek. Aynı zamanda 10W hızlı şarj teknolojisi sayesinde yarım saat içerisinde %80 doluluk oranına ulaşabiliyor.

Son olarak bu cihazın gelişim aşamasında yatırımcı desteği de alan Çinli şirket, kendisine yatırım yapan kullanıcılara bu cihazı 370 dolardan satışa sunarken, diğer müşterileri içinse fiyatın 400 dolar olduğunu duyurdu.