Samsung, merakla beklenen o telefonunu iptal etmiş olabilir

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un merakla beklenen yeni akıllı telefonundan hiç de iyi olmayan haberler gelmeye devam ediyor.

Samsung, merakla beklenen o telefonunu iptal etmiş olabilir

Dünyanın en önemli akıllı telefon üreticilerinden biri olan Samsung’un yeni amiral gemisi serisini piyasaya sürmesinin üzerinden birkaç hafta geçti. Ancak daha şimdiden yeni akıllı telefon söylentileri, Samsung’un etrafını sarmaya başladı.

Şirketin geçmişine bakılırsa, Güney Koreli dev şirket bu yılın S serisi için yeni bir cihaz daha piyasaya sürecekti ki bu cihazın isminin ise Galaxy S23 FE olduğunu belirtelim. Hatta, cihazla ilgili bazı sızıntılar mevcut ve bu sızıntılar telefonun Ağustos gibi bir tarihte piyasaya sürülebileceğine işaret ediyor. Ancak son rapora göre, Samsung S23 FE cihazının piyasaya sürülmesini atlayabilir, yani Samsung Galaxy S23 FE piyasaya sürülmeyebilir.

Samsung, merakla beklenen o telefonunu iptal etmiş olabilir

Galaxy S23 FE'nin bu yıl piyasaya sürülmeyeceği belirtilse de, bu cihazın iptal edilip edilmediği veya ertelenip ertelenmediği henüz belli değil. Samsung, önümüzdeki yıl Galaxy S23 serisinin halefi olacak bir cihazı piyasaya süreceğinden dolayı S23 FE'yi önümüzdeki yıl satışa sunması pek de mantıklı değil. Dolayısıyla, eğer S23 FE bu yıl piyasaya sürülmeyecekse, proje tamamen iptal edilmiş olacaktır.

Amiral gemisi Galaxy S serisi için "amiral gemisi katili" türünde bir cihaz olan FE serisi, benzer bir bütçe ile piyasaya sürülüyor. Ancak, geçen yılki S serisi zaten uygun fiyatla satışa sunulmuştu ki daha A serisi modellerin olduğunu da hatırladığımızda yeni FE’ye oldukça kısıtlı bir hitap alanı kalıyor demektir.