Mobil

Samsung ön kameralara veda ediyor!

Samsung, önümüzdeki yıllarda piyasaya süreceği telefonlarda yüzde 100 ekran oranı sunabilmek için ön kamerayı ekranın altına taşımayı planlıyor.

Samsung ön kameralara veda ediyor!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung üst seviye telefonlardaki ekran gövde oranını artırmak için yeni çalışmalara hazırlanıyor.

Samsung Galaxy S10 telefon serisinin pek çok açıdan yenilikçi özelliklere ev sahipliği yaptığını söyleyebiliriz, bunlardan biri de ön kameranın ekrana entegre bir delik içinde yer almasıydı. Böylelikle ekran/çerçeve oranını yüksek tutmayı sağlayan Güney Koreli şirket, yine de sağlamış olduğu yüksek ekran oranından memnun görünmüyor ve daha ileri giderek ön kameradan da kurtulmak istiyor.

Samsung ön kameralara veda ediyor!

Telefonlarında yüzde 100 ekran oranını sağlamayı hedefleyen Samsung’un Ar-Ge Grubu Başkan Yardımcısı Yang Byung-duk yaptığı bir brifing konuşmasında, kamera ile ilgili önemli planları olduğunu açıkladı. Byung-duk'a göre Samsung, gelecek akıllı telefonlarında kamerayı tamamen ekrana entegre edecek ve bu herhangi bir delik veya çentik gibi bir alanla çerçevelenmeyecek.

Yani ekrana baktığınızda kamerayı göremeyeceğiz, ancak yine de orada olduğunu bileceğiz. Böylece ön kamera görünmez olacak ve telefonun ön yüzü, yekpare ekrandan oluşacağından, sağlanacak ekran görseli bozulmamış olacak.

Samsung Mobile Ar-Ge laboratuvarlarının başkan yardımcısı Yang Byung-duk konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Önümüzdeki 1-2 yıl içinde (tam ekranlı bir akıllı telefon) yapmak mümkün olmasa da teknoloji, kameranın işlevini hiçbir şekilde etkilemeyecek şekilde kamera deliğinin görünmez hale geleceği noktaya ilerleyebilir "dedi.

Galaxy S11'le beraber de ekrandaki delik alanını daha da daraltmaya başlayacak olan Samsung, böylece hedefine adım adım yaklaşacak. Konu hakkındaki gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.