Samsung One UI 2.1 alacak cihazlar için açıklama yaptı

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Samsung, One UI 2.1 alacak olan akıllı telefonlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar.

Samsung One UI 2.1 alacak cihazlar için açıklama yaptı

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Samsung, yeni arayüzünü hangi modeller için sunacağını üstü kapalı bir şekilde açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Güney Koreli teknoloji devinin One UI 2.1 için Galaxy S9, S9+ ve Note9’u da listeye dahil ettiğine dair bazı raporlarla karşılaşmıştık.

Samsung One UI 2.1 alacak cihazlar için açıklama yaptı

Bu raporların ortaya çıkması, Galaxy S8 ve öncesi modellerin yeni One UI arayüzünü almayacağı şeklinde yorumlandı. Güney Kore kaynaklı haberlere göre bazı Samsung yetkilileri bu söylentileri üstü kapalı bir şekilde doğruladı.

Yetkililer, Samsung’un satışa sunduğu bir telefonu 2 sene boyunca yazılım odaklı güncelleme sorumluluğunun bulunduğunu belirterek, 2 yılın sonunda ise güvenlik tabanlı güncellemelerin devam ettiğini hatırlattı.

Samsung yetkilileri açık bir şekilde One UI 2.1 S8 ve öncesindeki cihazlara gelmeyecek demediler lakin sözleriyle bunu ima ettiler.

Bu açıklama aynı zamanda şu şekilde de yorumlanabilir. Muhtemelen ilk çıkış tarihi 2018’in öncesinde olan telefonlar One UI 2.1 güncellemesini almayacaklar. Yani elinizdeki telefonun ilk çıkış tarihi 31.12.2017 ise telefonunuz yeni Samsung ara yüzünü almayacak diyebiliriz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta sizin telefonu aldığınız tarih değil. Telefonun ilk satışa sunulma tarihi.

Elbette Samsung bir sürpriz yapıp One UI 2.1’in kapsamını genişletebilir. Lakin bu hayli zayıf bir ihtimal.