Bilgisayar gibi telefon yapmışlar! Red Magic 5G parçalarına ayrıldı!

Bu ayın ortalarında satışa sunulan Nubia Red Magic 5G parçalarına ayrıldı. Telefon iç yapısıyla bilgisayarları andırdı! İşte detaylar.

Bilgisayar gibi telefon yapmışlar! Red Magic 5G parçalarına ayrıldı!

Günümüzde akıllı telefonların bilgisayarların yerini almaya başlaması çok da şaşırtıcı değil. Çünkü bilgisayar üzerinde yapabildiğimizi hemen herşeyi bugün akıllı telefonlarla da yapabiliyoruz.

İşin daha da ilginç yanı ise günümüz akıllı telefonlarının birkaç yıl öncesinin bilgisayarlarına nazaran çok daha güçlü olması.

Özellikle de oyun için tasarlanan modellerde güç skalası biraz daha üst seviyelere çıkabiliyor. Nitekim bu modellerden birisi de ZTE imzası taşıyan Nubia Red Magic 5G

Bilgisayar gibi telefon yapmışlar! Red Magic 5G parçalarına ayrıldı!

Bu ayın ortalarında raflardaki yerini alan Nubia Red Magic 5G güçlü teknik özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Geçtiğimiz gün bir YouTube kanalında parçalarına ayrılan telefon iç mimarisiyle de hayranlık uyandırdı. Dilerseniz bu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Videoda da görüldüğü üzere telefonda aynı bilgisayarlarda olduğu gibi bir fan bulunuyor. Şimdiye kadar üreticiler telefonlarda bakır boruları kullanarak soğutma işlemini gerçekleştiriyorlardı. Fakat Nubia bu olayı bir tık daha ileri götürerek, telefona fan yerleştirmiş.

Elbette burada fana ne kadar ihtiyaç olduğu sorgulanabilir. Sonuçta bu oyunları 1000TL’lik telefon da açıyor. Dolayısıyla Red Magic 5G’nin fana ihtiyaç duyacak kadar zorlanıp, ısınması biraz sürpriz olurdu.

Yine de bu yenilikçi adımın önümüzdeki dönemde çıkacak olan oyun tabanlı telefonlar için ilham kaynağı olacağını söyleyebiliriz.