Samsung, popüler modeli için beklenen güncellemeyi sundu

Güney Koreli teknoloji devi popüler modeli için yeni güncellemesini sundu. İşte katlanabilir cihazlara da gelecek olan güncellemenin detayları.

Samsung, popüler modeli için beklenen güncellemeyi sundu

Samsung, Galaxy S22 akıllı telefonları için Android 13 One UI 5 OS'yi beta olarak piyasaya sürdü. Gelen güncelleme ile değişikliklerin çoğu küçük olacak. Bazı iyileştirmelerin yanı sıra güvenlik, bildirimler, kamera ve daha fazlası için geliştirmeler eklenecek. Ancak Android 13, Samsung'un 10 Ağustos'taki Unpacked etkinliğinde tanıtılacak Galaxy Fold 4 gibi katlanabilir telefonlar için önemli iyileştirmeler sunabilir.

Samsung, popüler modeli için beklenen güncellemeyi sundu

samsung güncelleme

One UI 5, geçen yıl UI 4'ten bir ay önce piyasaya çıkmıştı. Bu sebeple Samsung, işletim sistemi güncellemelerini daha hızlı alıyor. Ana ekran, simgeler ve hızlı paneller için 12 yeni renk seçeneğiyle Android 13'ün tema tasarımından yararlanılacak. Güncelleme, metinleri ve nesneleri yakınlaştırmak için Büyüteç aracı gibi erişilebilirlik seçenekleri ekleyerek, widget'lar tarafında yerden tasarruf etmenizi sağlayacak.

Ayrıca klavye girişinizi yüksek sesle okuyabilen bir sistem daha ekleyecek. Bunlara ek olarak, uygulamaların bildirim göndermeden önce izin istemesini gerektiren yeni bildirim ayarları gibi Android 13 güncellemelerini de göreceksiniz. 

Android 13 güncellemesi katlanabilir cihazlar için farklı özellikler sunacak. Katlanabilir geliştirmeleri, iç ve dış ekranlarında farklı boyutlara, çözünürlüklere ve piksel yoğunluklarına sahip olan Fold 3 gibi cihazlar için tasarlanmış gibi görünüyor. Samsung, Fold 3 için bu özelliği zaten sunuyor, ancak yerel Android 13 desteği, gelişmiş üretkenlik araçları gibi daha fazla seçenek açabilir. 10 Ağustos'ta düzenlenecek olan Unpacked'da birkaç gün içinde daha fazlasını öğreneceğiz.