Google katlanabilir telefon sektörüne iddiali bir rakip olacak!

Google katlanabilir sektörüne yeni iddiali bir rakip olarak girmeyi hedefliyor. Şirket yeni telefonu ile beklentileri karşılayacak. İşte detaylar.

Google katlanabilir telefon sektörüne iddiali bir rakip olacak!

Google'ın bu yıl içinde resmiyet kazanması beklenen ilk katlanabilir akıllı telefonu üzerinde çalıştığı söyleniyor. Yaklaşan bu yeni akıllı telefonun piyasaya sürülmesinden önce, bazı önemli ayrıntılar çevrimiçi olarak ortaya çıktı.

Google katlanabilir telefon sektörüne iddiali bir rakip olacak!

google

Son sızdırılan raporlarda Google'ın katlanabilir cihazı ile ilgili planları ortaya çıktı. Şirketin Pixel Fold veya Pixel Notepad olarak adlandırılabilecek katlanabilir akıllı telefonunun Foxconn tarafından üretileceği iddia ediliyor. Foxconn aynı zamanda Apple iPhone'un sözleşmeli üreticisi. Foxconn zaten üst düzey Pixel akıllı telefonlar üretmesiyle biliniyor. Bu kapsamda, Google'un Foxconn ile bu ortaklığı ilk olmayacak.

Rapor ayrıca, Google'ın bu yıl piyasaya iki amiral gemisi akıllı telefon sunmayı planladığını da ekliyor. Bunlardan biri Pixel Notepad adında katlanabilir bir akıllı telefon, diğeri ise üst düzey bir Pixel akıllı telefon olacak.

Google Pixel Notepad'in Oppo Find N'ye benzer bir form faktörüne sahip olduğu söyleniyor, yani açıldığında büyük olasılıkla kare bir tasarıma sahip olacak. 5.8 inçlik bir ekrana sahip olduğu ve şirketin Tensor yonga seti tarafından destekleneceği söyleniyor.

Fiyatlandırmaya gelince, daha önce arama motoru devinin katlanabilir akıllı telefon için 1.399 $ fiyat hedefini hedeflediği söylenmişti. Bu, Samsung Galaxy Z Fold serisine kıyasla önemli ölçüde daha düşük bir fiyat.

Google'ın amiral gemisi Pixel serisi akıllı telefonlar genellikle yılda yaklaşık beş milyon ila yedi milyon birim satıyor. Buna dayanarak piyasa, Google'ın katlanabilir akıllı telefonunun yılda yaklaşık üç milyon adet satabileceğini tahmin ediyor.