Mobil

Samsung S10 ve Note 10'daki parmak izi sorununu çözdü!

Teknoloji devi Samsung, Galaxy S10 ve Note 10 modellerinde ortaya çıkan parmak izi sorunu yayınladığı bir yama ile giderdiğini açıkladı.

Samsung S10 ve Note 10'daki parmak izi sorununu çözdü!

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir açık Samsung Galaxl S10 ve Galaxy Note 10 cep telefonu modellerinde herhangi bir parmak izi ile cihaz kilidinin açılabilmesini sağlıyordu. Sorunun kaynağı ise üçüncü parti ekran koruyucu cam filmleriydi. Ortaya çıkan bu sorun yüzünden Samsung kullanıcılarına farklı güvenlik yöntemlerini kullanmalarını tavsiye ederken birçok banka da bu telefona sahip müşterilerine parmak izi güvenliklerini kullanmamaları yönünde uyarılarda bulunmaya başlamıştı.

Samsung S10 ve Note 10'daki parmak izi sorununu çözdü!

Konuyla ilgili adım atan Samsung, hem S10 hem de Note 10 serilerini etkileyen bu sorunla ilgili bir güncelleme yayınladı. İlgili telefonlara otomatik olarak gelen bu güncelleme üçüncü parti ekran koruyucular takılmış olsa bile telefonun başkalarının parmak izi ile açılmasını engelliyor.

Bu telefon ailesinden birine sahipseniz telefonunuzun Ayarlar/Yazılım Güncellemesi bölümüne bakmanızı öneririz. Şimdilik yurtdışında yayınlanan güncellemenin kısa süre sonra Türkiye'de de kullanıma sunulması bekleniyor.

Yorumlar
yakup
telefon alırken iyi araştırıp yorumları okusunlar öyle alsınlar yoksa açıklarla sıkıntılarla karşılaşırlar
Cevapla
yakup
yama ile sorun gideriliyor nitekim kontrolsüz test edilmeden piyasaya sürüyorlar demek
Cevapla
fk
off offf hep ayni yorumlar.. :D:D:D
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.