Mobil

Samsung sürgülü ekran patenti aldı

Katlanabilir ekranlı telefonda hayal kırıklığına uğrayan Samsung, şimdi de sürgülü ekran patenti aldı.

Samsung sürgülü ekran patenti aldı

Üreticilerin katlanabilir ekranlı telefon hayalleri devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Galaxy Fold isimli katlanabilir telefonu çıkaran ancak telefondaki sorunlar nedeniyle satışa süremeyen Samsung şimdi de sürgülü ekranlı bir telefon teknolojisinin patentini aldı.

Samsung sürgülü ekran patenti aldı

Alınan patente göre telefonun arrkasından ikinci bir ekran çıkıyor ve ana ekrana eklenen bu ekran sayesinde telefon bir tablete dönüşüyor. Geçen yıl bu tasarımla Guney Kore'de patent başvurusunda bulunan marka nihayet onay aldı.

Patentte bu ekranın nasıl bir mekanizmaya sahip olduğu anlatılmıyor. Normalde standart bir telefon görünümündeki sıradan bir telefon arka yüzdeki ikinci ekranın ana ekranın yanına kayarak gelmesiyle beraber bir tablete dönüşüyor.

Patentte dikkat çeken ayrıntı ise oluşan tabletin ekranının kıvrım ya da ayrım olmayacak şekilde görünmesi. Bunun nasıl yapılabildiği ile ilgili bir detay bulunmuyor. Öte yandan LetsGoDigital internet sitesi alınan bu patentin gerçek bir üründe nasıl görüneceğini gösteren ve bilgisayarda hazırlanmış bir görsel de paylaştı. Görselde telefonun nasıl görüneceği de net olarak anlaşılıyor.

Yorumlar
Mehmet
Önce sağlam telefon yapmayı öğrensin. 2 güne bozulacak sonuç KULLANICI HATASI.
Cevapla
Yunus Emre
Fold gibi 2 güne bozulur bu da
Cevapla
* Ccc [email protected] Ccc *
Hele bak hele daha neler çıkacak yav
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.