Mobil

Samsung tekrar yükselişte! Şimdi Xiaomi düşünsün

Samsung son 3 yıldaki en iyi üç aylık karını bildirdi. Şirket tekrar akıllı telefon sektörünü ele geçiriyor.

Samsung tekrar yükselişte! Şimdi Xiaomi düşünsün

Samsung Electronics, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri. Görünüşe göre Güney Koreli dev, rekor gelir rakamlarıyla üç yıl içindeki en iyi üç aylık karını açıklamaya hazırlanıyor.

Analistlerin tahminlerine göre, şirketin artan bellek yongası fiyatları ve yeni piyasaya sürülen katlanabilir akıllı telefonları Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Fold3'ün artan satışlarından rekor gelir elde etmesi bekleniyor. Hatta şirketin şu ana kadar Güney Kore'de bu iki akıllı telefondan bir milyondan fazla sattığı doğrulandı.

Samsung sektörde tekrar lider koltuğuna oturuyor

16 analist tarafından hazırlanan bir rapor, dünyanın en büyük bellek yongası ve akıllı telefon üreticisinin işletme karının Eylül ayında muhtemelen 16.1 trilyon won'a (yaklaşık 14 milyar $) sıçradığını iddia ediyor. Bunun doğru olduğu ortaya çıkarsa, şirket bir yıl önce yayınladığı 12,35 trilyon won'dan yüzde 30'luk bir artış görmüş  demektir. Ayrıca 20018'in üçüncü çeyreğinden bu yana en yüksek artışın yaşanmış olması da muhtemel. Şirket gelirlerinin yüzde 11 arttığı söyleniyor. Şu anda Samsung'un gelirleri yeni katlanabilir cihazlarıyla 74.6 trilyon won'a ulaştı.

Küresel anlamda yaşanan çip sıkıntıları, COVID-19 salgını sırasında fiyatların artmasına neden oldu. Sonuç olarak, Samsung geçen yıl %45 yükseldi ve 2021'in başında rekor bir seviyeye ulaştı. Küresel anlamda yaşanan bu kriz yavaş yavaş kontrol altına alınıyor. Fiyatların Temmuz-Eylül ayında zirve yapmasının ardından düşmeleri bekleniyor. 

Yorumlar
Alanya
Samsung kaç tane katlanır telefon sattı acaba merak ediyorum. Katlanır telefonun neyi cazip geliyor insanlara onuda merak ediyorum. Tablet desen değil telefon desen hiç değil. Güzelim note serisini bu saçma modellere kurban ettiler ise yazık ettiler.
Cevapla
Misafir
İphone ve samsung gerisini boşver
Cevapla
Zübeyir
Hep 25 vat şarz önce hizmet mersin de servis yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.