Mobil

Samsung, telefonların bildirim ekranında artık reklamlar olacak!

Samsung Android cihazlarında kullanıcılara reklamlar sunacak.

Samsung, telefonların bildirim ekranında artık reklamlar olacak!

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, geçtiğimiz günlerde BlinkFeed ekranında kullanıcılarına bildirimler kılığında reklamlar yayınlama kararı alarak bir kaç ülkede bu pilot uygulamasını aktif etmişti. Şimdi de Samsung aynı yoldan yürümeye karar vermiş gibi görünüyor.

1440191280_img20150821231820.jpg

Android işletim sistemli yeni Samsung cihazlarında bildirim ekranında bundan sonra normal bildirimlerin yanında bir dizi reklam bildirimi alacağız. Almanya'da Galaxy S6 Edge+ üzerinde görülen reklamlar Samsung'un web sayfasına bağlantı olacak ve diğer taraftan Galaxy S6 Edge+'ın aksesuar tanıtımlarını içerecek. Ayrıca bildirim ekranında sınırlı sayıda sponsor uygulamalar boy gösterecek.

1440191262_img20150822000331.jpg

Samsung'un yukarıda görüntülerde de görüldüğü gibi uygulamaya soktuğu bildirim ekranında reklam yayınlama işi hiç bir şekilde tam olarak yasadışı değil. Ama etik te değil! Akıllı telefonların bildirim pencerelerinde yayınlanan reklamlar her zaman üreticilerinin yararına olmuştur.

Samsung, bu senaryo ile ilgisi olsun veya olmasın kullanıcılardan yoğun tepki alacaktır. Bildirim ekranında sadece Galaxy S6 Edge+ reklamının olduğunu varsayarsak bile aslında bu olmamalı. Sizin bu konudaki görüşleriniz nedir?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.