Mobil

Samsung telefonlarında fotoğraf krizi!

Samsung Galaxy serisi telefonların, rehberde bulunan rastgele kişilere fotoğraf gönderdiği söylentisi ortalığı karıştırdı.


Bazı kullanıcıların Samsung destek forumu ve Reddit üzerinden paylaştığı mesajlar Samsung'u harekete geçirdi. Samsung tarafından üretilen Galaxy serisi telefonların, rehberde bulunan rastgele kişilere fotoğraf gönderdiği söyleniyor.

Bir Reddit kullanıcısı, Samsung telefonundaki galerisinden bazı fotoğrafların bilgisi olmadan kız arkadaşına gönderildiği belirtti. Bir başka kullanıcı ise telefonunun, bazı fotoğrafları eşine gönderdiğini söyledi.

Bu durum birçok kullanıcı için sıkıntı yaratabilir. Telefon fotoğraf gönderme işlemini tamamlayana kadar da kullanıcının bunu fark etmesini sağlayacak herhangi bir uyarı veya bildirim de gözlemlemek mümkün değil maalesef.

Reddit kullanıcıları, fotoğrafların özellikle Samsung'un kendi mesajlaşma uygulamasından gönderildiğini ifade ederken, fotoğrafların gönderildiğine dair herhangi bir bildirim de kullanıcılara verilmiyor. Kısacası rehberinizde kimlerin olduğuna dikkat ediniz. 

Şimdilik göze batan cihazlar Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus olarak açıklanmış durumda. Diğer cihazlarda da bu tarz sorunlar oluştu mu henüz bilinmiyor. Konu hakkında Samsung yetkilileri, çalışmalarına devam ediyor. Bu durum karşısında Samsung kendisini kullanıcılarına nasıl affettirecek merak konusu açıkçası. 

Yorumlar
Yorumcu
Apple farki virüssüz ve prüzsüz olmasıdır.
Cevapla
Sprotnek
Arkadaşlar o telefnun fotoğraf göndermesi yüklediği virüslü programdan kaynaklı. Google olay store da her 3 uygumaladan 1 tanesi virüslü. Google virüslü programları temizlemeli artık kaç kez mesaj yazıyorum google asistan android USA merkezine halen cvb yok. Görüldü okundu bitti. Yetkili kişilerin el atması lazim virüsler yayıldıkça insanlara sıkıntı olacak, virüs programları dahil arkadaşlar fayda etmiyor yani.
Cevapla
Fatih
Karalama kampanyası devam ediyor. Apple yeni bi ürün çıkaracak demek ki! Bu zamana kadar bir kez dahi kimse karşılaşmamış bende dahil. Bu cühela ne yüklediyse telefona
Cevapla
Misafir
Yine bir karalama kampanyasına başlanılmış gibi kokuyor...
Cevapla
s8 plus
fotoğraf çekildiğinde bazen kaydetmiyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.