Mobil

Samsung TouchWiz'in yeni durum çubuğu ortaya çıktı

Samsung, Android 4.4 ile yepyeni bir durum çubuğu sunuyor.

Samsung TouchWiz'in yeni durum çubuğu ortaya çıktı

Samsung, Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 için dağıtıma sunduğu Android 4.4 KitKat güncellemesinde TouchWiz arayüzünde ufak çaplı değişimler sergilemişti. Kilit ekrana kamera kısayolu ve değişen durum çubuğu bunların başında geliyordu.

Durum çubuğunda yaşanan değişimin burada yer alan simgelerin tamamen beyaz renge bürünmesiydi. Güney Koreli üretici Android 4.4'te yer aldığı üzere beyaz simgeleri aynen TouchWiz'e uyarlamıştı. Bu sayede daha şeffaf bir tasarım amaçlanan TouchWiz kullanıcı arayüzünde durum çubuğunda yer alan simgelerin tümü ünlü Blogger Eldar Murtazin tarafından ortaya çıkarıldı.

1392104173_samsung-kitkat-status-bar.png

Kısa süre önce Galaxy S5'in lansman tarihini doğru tahmin ederek tüm dikkatleri üzerine çeken Eldar Murtazin, yayınladığı görselle aslında Galaxy S5'te yer alacak durum çubuğunun da ipuçlarını veriyor. Samsung'un Galaxy S serisinin her yeni üyesinde kullanıcı arayüzünü yenilediği biliniyor. Galaxy S5'te de yenilen bir arayüz ve hatta stok Android'e yaklaşan bir deneyim bizleri bekleyebilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.