Samsung tüm Galaxy kullanıcılarını ilgilendiren bir hataya imza attı

Güney Koreli teknoloji devinin bugün yaptığı bir hata tüm dünyada yankılandı. Samsung tüm Galaxy kullanıcılarına bildirim gönderdi.

Samsung tüm Galaxy kullanıcılarını ilgilendiren bir hataya imza attı

Hali hazırda akıllı telefon sektöründe zirvede yer alan Samsung bugün ilginç bir hataya imza attı. Güney Koreli teknoloji devi yanlışlıkla tüm dünyadaki Galaxy modellerine “Find My Mobile” yani telefonumu bul bildirimi gönderdi.

Samsung tüm Galaxy kullanıcılarını ilgilendiren bir hataya imza attı

Bu bildirimin kısa süre önce tanıtılan Galaxy Z Flip başta olmak üzere Galaxy S, Galaxy A, Galaxy J ve Galaxy Note modellerine gönderildiği belirtildi.

Lakin işin ilginç tarafı telefonumu bul özelliğini desteklemeyen modellerin de bu bildirimi aldığının iddia edilmesi.

Bilindiği üzere Samsung’un bazı modellerinde yer alan bu özellik sayesinde kaybettiğiniz telefonunuzu kısa süre içerisinde bulabiliyorsunuz. Ayrıca ekranı uzaktan kilitleyip, Samsung Pay’e olan erişimi de kısıtlayabiliyorsunuz.

Eğer siz de bir Samsung kullanıcısıysanız ve telefonumu bul bildirimi aldıysanız bu durumu yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Şimdilik Samsung’un böyle bir bildirimi ne amaçla gönderdiği bilinmiyor. Genel kanı güncelleme odaklı bir hata olabileceği yönünde. Fakat bu sayede Samsung’un dilediği an telefonumuza çeşitli bildirimler gönderip, kontrol edebileceğini de öğrenmiş olduk.