Samsung üçe katlanır tablet ve genişleyebilir akıllı telefon üzerinde çalışıyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, katlanabilir akıllı telefon piyasasındaki liderliğini pekiştirmek niyetinde.

Samsung üçe katlanır tablet ve genişleyebilir akıllı telefon üzerinde çalışıyor

Samsung, katlanabilir akıllı telefon dünyasının tartışılmaz lideri konumunda. Bugüne kadar birçok katlanabilir akıllı telefon modeliyle piyasadaki pazar payını arttıran Güney Koreli teknoloji devi, son olarak geçtiğimiz günlerde Galaxy Fold 4 ve Galaxy Flip 4 modelini piyasaya sürmüştü. Bununla birlikte Samsung’un amacı çok daha büyük gibi görünüyor.

Bugün ortaya çıkan bazı görseller, Güney Koreli teknoloji devinin üç farklı cihaz üzerinde çalıştığını gösteriyor. Buna göre şirketin üzerinde çalıştığı tabletlerden biri üçe katlanabiliyor. Yani tabletin hem sağ kanadı hem de sol kanadı ortaya doğru katlanabiliyor ve bu sayede tablet var olduğu büyüklüğün 1/3’üne kadar düşebiliyor.

Samsung üçe katlanır tablet ve genişleyebilir akıllı telefon üzerinde çalışıyor

İkinci tablet modelinde ise tabletin bu defa yanlara doğru genişleyebildiği görülüyor. Bu teknolojiyi aslında daha önce LG’de görmüştük. Bir diğer Güney Koreli teknoloji devi olan ve yakın zamanda akıllı telefon piyasasından çekildiğini duyuran LG, bu açıklamayı yapmadan kısa bir süre önce yeni bir katlanabilir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığını ve bu modele “Rollable” ismini verdiğini duyurmuştu. Ancak şirket daha sonra akıllı telefon pazarından çekilince bu teknoloji de sahipsiz kalmıştı.

İşte Samsung, LG’den miras kalan bu teknolojiyi yeniden gündeme almış gibi görünüyor. Başta söylediğimiz gibi ortaya çıkan görüntülerde 3 farklı cihazdan bahsetmiştik. Üçüncü cihaz ise bir akıllı telefon ve bu da tıpkı tablet modeli gibi genişleyebilir bir yapıda.

Tabi bu cihazların denenmesi ya da geliştirilmesi, illa ki piyasaya sürüleceği manasına gelmiyor. Hangi cihazı raflarda göreceğimizi ise zaman gösterecek.