Samsung Galaxy Fold 4’ün o özelliği başka Samsung modellerine de geliyor

Samsung tarafından 10 Ağustos’ta düzenlenen etkinlikle tanıtılan yeni Fold modelinin çok beğenilen o özelliği bütün Fold modellerine gelecek.

Samsung Galaxy Fold 4’ün o özelliği başka Samsung modellerine de geliyor

Katlanabilir akıllı telefon sektörünün lider ismi Samsung, 10 Ağustos’ta gerçekleştirdiği lansmanla yeni katlanabilir akıllı telefon modeli Samsung Galaxy Z Fold 4’ü resmen tanıttı. Güney Koreli teknoloji devi tarafından tanıtılan bu cihaz, 7,6 inç dış ekran ve 6,2 inç iç ekranla dikkat çekerken, gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden almasıyla performans odaklı olduğunu göstermişti.

Bu yonga setini 12GB RAM + 256GB dahili depolama alanı, 12GB RAM + 512GB dahili depolama alanı, 12GB RAM + 1TB dahili depolama alanı seçenekleriyle destekleyen cihaz, arka yüzeyde 50MP + 10MP + 12MP’lik üçlü kamera yapısı, ön yüzeyde ise 10MP’lik selfie kamerasıyla dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy Fold 4’ün o özelliği başka Samsung modellerine de geliyor

Elektriksel gücünü 4.400mAh’lık bataryasından alan telefonda ayrıca 30 dakika içerisinde %50 doluluk oranına ulaştırabilen 25W hızlı şarj teknolojisi bulunuyordu. İşte tüm bu özellikler aslında Samsung Galaxy Fold 4’ün kendine has nitelikleri olarak kayıtlara geçti. Ancak yeni telefonla birlikte tanıtılan ve ekranın alt kısmında bulunan görev çubuğu bir sonraki güncelleme ile birlikte Fold 4’ten önceki katlanabilir akıllı telefon modelleri için de servis edilecek.

Bu haber başta Fold 3 olmak üzere diğer tüm Fold kullanıcılarını fazlasıyla sevindirdi. Öyle ki bu cihazlarda yan tarafta bir görev menüsü bulunmakla birlikte bu alt tarafta yer alacak görev çubuğu kadar işlevsel özellik taşımıyordu.