Mobil

Samsung uygun fiyatlı mobil cihazlar için 128GB'lik bellek duyurusu gerçekleştirdi

Genellikle üst düzey cihazlarda kullanılan 128GB dahili depolama önümüzdeki dönemlerde Samsung'un uygun fiyatlı mobil cihazlarında kullanılacak.

Samsung uygun fiyatlı mobil cihazlar için 128GB'lik bellek duyurusu gerçekleştirdi

Mobil ekosisteminin önde gelen bellek üreticilerinden Samsung uygun fiyatlı cihazlar için 128GB depolamaya sahip bellek yongası duyurdu. 12GB’lik depolama bugüne kadar sınırlı sayıda mobil cihazda kullanıldı. Galaxy S6 ve iPhone 6 bu cihazların başında geliyor ancak kullanıcıların 64 ya da 128GB’lik depolamaya sahip telefonlar satın alabilmeleri için dolgun bir ücret ödemesi gerekiyor.

Samsung eMMC 5.0 teknolojisine dayalı ve yüksek performanslı 128GB’lik yeni mobil bellek yongasıyla uygun fiyatlı mobil cihazlarda daha yüksek kapasiteli alanların önünü açıyor. Güney Koreli firma 128GB’lik yeni bellek yongalarında “Galaxy S6’da kullanılan ve daha hızlı veri transferi gerçekleştiren UFS 2.0 standardının" yerine mobil cihazlarda daha yaygın karşımıza çıkan eMMC teknolojisini kullanıyor.

Uygun fiyatlı akıllı telefon ve tabletlerde kullanılmak üzere tasarlanan 128GB 3-bitlik NAND tabanlı çip saniyede 260 MB veri okuyabiliyor.

Samsung’un yayınladığı basın açıklamasında yeni bellek yongasının ne zaman kullanılmaya başlanacağından söz edilmedi. Güney Koreli firmanın 128GB’lik flaş bellekleri ilk olarak kendi mobil cihazlarında kullanması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.