Mobil

Samsung ve Hisilicon işlemci satışına başlayabilir

Qualcomm ve Mediatek'in hüküm sürdüğü mobil dünyasında Samsung ve Hisilicon sıkı bir rekabete hazırlanıyor.


Mobil dünyasında çip tedarikini %90 oranında Qualcomm ve MediaTek karşılıyor. Samsung Exynos, Hisilicon ise Kirin işlemcilerle ekosistemde ayakta kalmaya çalışan diğer üreticiler. DigiTimes tarafından yayınlanan rapora göre her iki üretici Exynos ve Kirin platformlarının daha fazla üretici tarafından kullanılmasını istiyor. LTE destekli çipset üretimini artırmayı hedefleyen Samsung ve Hisilicon, mobil dünyasının önde gelen üreticilerine işlemci sağlayarak pastadan daha fazla gelir elde etmek istiyor.

Hisilicon işlemciler şu an Huawei markalı cihazlarda kullanılırken, Exynos işlemciler de yine aynı şekilde sadece Samsung tarafındaki ürünlerde karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz yıl Meizu'nun duyurduğu üst düzey akıllı telefon MX'te Exynos işlemci kullanıldığını hatırlatalım.

Samsung ve Hisilicon’un Qualcomm ve giriş/orta seviyede ağırlığını hissettiren MediaTek karşısında başarılı olabilmesi için sıkı bir rekabete girmesi gerekecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.