Mobil

Samsung ve LG arasında 'Unpack' kavgası yaşanıyor

Samsung ve LG arasında ilginç bir anlaşmazlık ortaya çıktı.

Samsung ve LG arasında 'Unpack' kavgası yaşanıyor

Mobil dünyasında üreticiler genel olarak patent ihlallerinde karşı karşıya gelirken, Güney Koreli iki üretici Samsung ve LG ise “Unpack” ifadesi yüzünden karşı karşıya geldi. Ambalajsız ya da paket açma anlamına gelen ifadeyi biz daha çok Samsung’un üst düzey telefon tanıtımlarından görüyoruz. Samsung, söz konusu telefonların tanıtımı için yayınladığı davetiyelerde “Unpack” ifadesini kullanarak bir nevi düzenlediği etkinliklere özel bir anlam katıyordu.

LG, 7 Ağustos’ta New York’ta Optimus G2 için bir etkinlik düzenleyecek ve söz konusu etkinlik için Unpack ifadesini kullandı. ETNews’te yer alan habere göre bu durum Samsung cephesinden rahatsızlığa sebep oldu. Samsung konuyu Güney Kore Fikri Milkiyet Ofisi’ne taşırken, açıklanan karar LG cephesinde memnuniyetle karşılandı. Ofis, “Unpack” ifadesinin bir fiil olduğunu ve herhangi bir marka olarak tescil edilemeyeceğini bildirerek Samsung’un iddiasına karşı çıktı.

1373707613_samsung-galaxy-s4-vs-lg-optimus-g-pro-05.jpg 

Yorumlar
ruuj
Bunlar birbirlerine patent davasi acmaktan manyak olmuslar
Cevapla
Misafir
Apple yapardı bunu kızardım... AppStore mevzusu gibi aynı...
Cevapla
Misafir
samsunga bak abi nefret ediyorum.
Cevapla
Misafir
iyi olmuş samsunga
Cevapla
Misafir
Samsung kendini ne zannediyor anlamış değilim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.