Mobil

Samsung ve LG de Amerika’ya boyun eğdi

OLED pazarının büyük bir çoğunluğuna hükmeden Samsung ve LG Amerika hükümetinden gelen kısıtlamalara daha fazla dayanamadı.

Samsung ve LG de Amerika’ya boyun eğdi

Akıllı telefon pazarındaki rekabet tüm hızıyla devam ediyor. Pazarın geneline bakıldığında üreticiler haricinde önemli bir tedarikçi grubu olduğu da unutmamamız gereken bir gerçek. Örneğin yonga seti tarafındaki yükü, geliştirme aşamasında Qualcomm ya da MediaTek gibi 3. parti şirketler üstlenirken, üretim aşamasında ise TSMC sırtlanıyor. TSMC üretim tarafından elini çektiğinde Huawei, Apple ve Samsung gibi kendi yonga setini geliştiren üreticiler de zor durumda kalacaklardır.

Ekran tarafına baktığımızda ise pazarın genel yükü LG ve Samsung arasında dağılmış durumda. Özellikle de OLED ekran tarafında. LCD ekran üreten şirketlerin sayısı hayli fazla olsa da OLED ekran üreten isimlerin sayısı pek fazla değil.

Samsung ve LG de Amerika’ya boyun eğdi

Bu sebepten ötürü Huawei bile ekran tedariği konusunda Samsung ve LG ile işbirliği yapıyordu. Aynı Apple gibi.

Fakat Amerika’nın kısıtlamalarından ötürü pek çok şirket Huawei ile olan ilişkilerini kesmek zorunda kaldı. Hatırlanacağı üzere kısa süre önce TSMC Çinli üretici ile olan ilişkisini sonlandıracağını açıklamıştı. Şimdi benzer bir açıklama da Samsung ve LG’den geldi. Güney Koreli teknoloji üreticileri Amerikan hükümetinin baskısına boyun eğerek Huawei’ye ekran satışını durdurma kararı aldılar. En azından şu anda kulislerde dolaşan bilgiler bu yönde.

Eğer bu dedikodular doğru çıkarsa Huawei’nin elinde ekran tedarikçisi olarak sadece Çinli BOE kalacaktır.

Yorumlar
vatandaş
ne çini tutarım ne amerikayı benim istediğim insani yaşam standartına sahip olmak, güzel bir araba, cinema sistemi, bahçeli bir ev gibi ve hobilerim için kendime ayırabileceğim zaman , bunlar ulaşılamaz şeyler olmamalı bu yüzden bizi yönetenler dahil herkesi eleştiriyorum ve haram ediyorum her bir kuruşumu. bu konuya burdan nasıl geldim onuda bilmiyorum demekki birikmiş içimde
Cevapla
Retrimtor
Bu demekki.boe zengin olacak ve bir kaç yıla kalmaz samsung lg ekranlarını solluyacak yakalıyacsk demiyorum sollayacak
Cevapla
Misafir
Çin fanboyları daha çok ağlayacak inşaAllah :))
Cevapla
Bahtiyar
Sende o zaman Amerika malını yalamaya devam edersin
💠Gakk@💠
Elciyi bilmem de Samsung eski kalitesinden uzak duri
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.