Mobil

Samsung Wave'e Android 4.2.1 yüklendi

Wave için Android kullanılabilir durumda.

Samsung Wave'e Android 4.2.1 yüklendi

Ekran teknolojisinde devrim olarak nitelendirebileceğimiz AMOLED teknolojinin ilk defa kullanıldığı Samsung Wave halen kullanıcılar arasında benimsenen bir telefon. Bada işletim sistem ile çalışan telefon, 1GHz saat hızında çalışan işlemcisi, metal gövdesi ve dayanıklı ekranı ile göz doldurmuştu.

Samsung, INTEL ile ortak geliştirdiği Tizen işletim sistemi sonrası Bada’dan desteğini kestiğini belirtmiş ve hatta Bada platformundan ürün sunmayacağını geçtiğimiz dönemde açıklamıştı. Alınan bu karar kullanıcıları memnun etmese de geliştiricilerin sunmuş olduğu özel romlar kullanıcıların imdadına yetişti.

1356433600_gsmarena001.jpg

Android’in açık kaynak kodları sayesinde birçok telefona entegre edildiğine şahit olduk. Hatta Android ile çalışan ilk telefon HTC G1’e Jelly Bean’nin de uyarlandığını görmüştük. Yine dünyanın önde gelen rom geliştiricilerin CyanogenMod ekibi Android ile çalışan telefonların yanında Wave modelleri içinde geliştirmelere devam ediyor. Ekip, Samsung Wave’i CM10.1 tabanlı Android 4.2.1 ile çalıştırmayı başardı.

Eğer rom yükleme konusunda deneyimlere sahipseniz ve Wave kullanıcısı iseniz tüm bu nimetlerden faydalanabilirsiniz.
Detaylı yüklemeyi haber kaynağında bulabilirsiniz.
kaynak: http://forum.xda-developers.com

Yorumlar
hamit
önce de wave 2 kullanıyordum bada 2 bekleye bekleye rezil olduk iyiki satmisim android de yuklense dahi beş kuruş etmez
Cevapla
pinokyotr
sattim kurtuldum badadan
Cevapla
Misafir
İyi de ana fonksiyonları çalışmıyormuş telefonun ne anlamı kaldı android yüklemenin telefonu telefon olarak kullanamadıktan sonra?! GSM/Gprs modülleri, mikrofon ve gps bu android romuyla telefonda çalışmaz vaziyette görünüyor.
Cevapla
Telefonu mp3 ve mp4 olarak kullanabiliyorsunuz sadece
Cevapla
s3
eğer stabil çalıştırmayı başarırlarsa wawe 3 ün tadına doyulmaz. galaxy serisinin bir çok modelinden daha değerli hale gelir. çünkü karizmatik ve kaliteli bir cihaz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.