Mobil

Samsung yalan mı söyledi?

Samsung'un Galaxy S konusunda yalan söylediği iddia ediliyor.


Google, mobil işletim sistemi olan Android 4.0 Ice Cream Sandwich'i yeni yayınladıktan hemen sonra, akıllı cep telefonu ve tablet üreticileri, yeni işletim sistemini kendi mobil cihazlarına uyarlamak için kollarını sıvamıştı. Akıllı telefon firmaları o zaman ki yeni sürümü hem eski akıllı cep telefonları için güncelleme şeklinde hem de yeni çıkaracakları akıllı telefonlarda kullanmak üzere geliştirmeye başlamışlardı.

Android Ice Cream Sandwich çıkalı epey bir zaman oldu ve hala üreticilerden akıllı cep telefonları ve tabletler için yaptıkları güncellemeler devam ediyor. Dünyanın en çok akıllı cep telefonu satışı yapan Samsung'da kendi telefonları için Android güncellemesini gerçekleştiriyor.

1342865763_samsunggalaxys.jpg

Samsung daha önce Galaxy S serisinin ilk akıllı modeli olan Samsung Galaxy S için Android ICS güncellemesini yayınlamayacağını ne bunun sebebi olarak ta cihazın donanım olarak düşük olduğunu gerekçe göstermişti.

Fakat son gelişmelere bakıldığı zaman Samsung'un bu konu da yalan söylediği ortaya çıkıyor. Samsung Galaxy S için xda-developers forumda Android 4.1 Jelly Bean tabanlı ROM yayınlandı. Galaxy S kullanıcıları CyanogenMod 10 ROM olarak yayınlanan yeni ROM ile Android 4.1 Jelly Bean yeniliklerine sahip olabilir.

Alpha sürüm olması nedeniyle ROM'da hala bazı küçük buglar yer alıyor. Ancak ilerleyen günlerde bu sorunların da giderileceği düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.