Mobil

Samsung yeni katlanabilir telefonlar geliştiriyor

Gelen yeni haberlere göre Samsung, iki farklı akıllı telefon tasarlıyor. Bunlardan ilki Huawei Mate X modeline benzereken, diğeri daha çok Motorala RAZR tarzında.

Bomba iddia: Samsung yeni katlanabilir telefonlar geliştiriyor

Son günlerde adeta ürün bombardımanı yaşatan Samsung firması hakkında son olarak, yeni katlanabilir telefon yapacağı iddiaları ortaya atıldı. Daha dedikoduları yapıldığı günden itibaren kullanıcıların, katlanabilir telefonlara zor alışacağı rahatlıkla görülebiliyordu. Samsung buna rağmen yeni bir risk alarak farklı katlanabilir telefonlar üretebilir.

Bomba iddia: Samsung yeni katlanabilir telefon yapacak

Samsung yeni katlanabilir telefon, iki farklı model olacak gibi görünüyor. Galaxy Fold daha çok iki menteşe ile birbirine bağlanmış iki farklı ekran olarak görülüyordu. Kullanıcıların bu tepkisini dikkate alan Samsung firması, daha farklı tasarımların arayışına girdi. Bu yeni tasarım daha çok Huawei Mate X ile aynı olabilir. Bilindiği gibi Mate X, daha çok dışarıya doğru katlanabilen bir ekran modeli sunuyordu. Eğer Mate X, kullanıcılar tarafından beğenilirse ve olumlu yorumlar daha yoğun olursa Samsung bu yönde bir akıllı telefon geliştirebilir. Samsung'un yeni tasarladığı bu akıllı telefonların genel özellikleri ile ilgili, henüz hiçbir bilgi yok.

Samsung yeni katlanabilir telefon 2020'de üretilebilir

Bloomberg tarafından paylaşılan bir habere göre Samsung, yeni katlanabilir telefon modellerinden diğerini Motorola RAZR şeklinde tasarlayacak. Bu da dikey bir katlanabilir ekran modeli anlamına geliyor. Böylece ürün geniş bir kitap yerine daha çok dikey bir zarf şeklinde olacak. Henüz net olmamakla birlikte, 2020 yılının başlarında Huawei Mate X tarzı katlanabilir telefon üretimine başlanacak. 2020 yılının sonlarında ise, Motorola RAZR şeklindeki dikey katlanabilir telefonun üretimine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.  Samsung'un Galaxy Fold tarzı katlanabilir telefonlarından memnun musunuz? Konuyla ilgili yorumlarınızı Heyecanla bekliyoruz.

Samsung'un ilk katlanabilir telefonu olan  Galaxy Fold için MWC'de hazırladığımız videoyu da aşağıda izleyebilirsiniz:

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.