Samsung, yeni şarj cihazlarını tanıtmaya hazırlanıyor

Samsung, yakında tanıtılacak Galaxy S24 serisiyle birlikte 50W ve 45W'lık yeni şarj cihazlarını piyasaya sürecek.

Samsung, yeni şarj cihazlarını tanıtmaya hazırlanıyor

Samsung, Galaxy S24 serisini piyasaya sürmeye hazırlanırken, S24 serisiyle birlikte piyasaya sürülecek yeni şarj cihazları hakkında da haberler geliyor. S24 modelleriyle birlikte sunulması beklenmeyen iki yeni şarj cihazının tanıtılacağı söyleniyor. İlk şarj cihazının iki USB-C portu ile 50W güç sağladığı düşünülüyor. İkinci şarj cihazı ise 45W güç çıkışına sahip ve Samsung'un mevcut 45W adaptörünün güncellenmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung Galaxy S24 serisi, Galaxy S24, Galaxy S24 Plus ve Galaxy S24 Ultra modellerini içeriyor. Yeni Samsung Galaxy S24 serisinin lansmanının 17 Ocak 2024'te gerçekleşmesi bekleniyor ve Galaxy S24 Ultra bu serinin en dikkat çekici modeli olacak. Samsung Galaxy S24 Ultra'nın düz bir ekran ve bazı geliştirilmiş kameralarla gelmesi bekleniyor. Ayrıca, Galaxy S24 Ultra'nın diğer kardeş modellerine göre daha pahalı olacağı söylentiler arasında.

Samsung, yeni şarj cihazlarını tanıtmaya hazırlanıyor

Samsung, akıllı telefonları için şarj cihazlarını birkaç yıldır ayrı olarak sunuyor. Yakında çıkacak yeni Samsung hızlı şarj cihazları hakkında detaylar, WinFuture gazetecisi Roland Quandt tarafından X (eski adıyla Twitter) üzerinden paylaşıldı. İlk şarj cihazının hızlı kablolu USB-C şarjı için Samsung Duo 50W olduğu bildiriliyor. İkinci 45W şarj cihazının ise mevcut Samsung 45W şarj cihazının yenilenmiş bir versiyonu olduğu söyleniyor. Her iki yaklaşmakta olan Samsung şarj cihazı da, S24 serisi için 65W ile 100W arasında daha yüksek kapasiteli şarj cihazları bekleyen müşterilerin beklentilerinin altında kalıyor.

Yeni Samsung 45W şarj cihazının selefine göre bazı iyileştirmelerle gelmesi bekleniyor, ancak iyileştirmelerin hangi alanlarda yapıldığı henüz net değil. Muhtemel iyileştirmeler, ısınma yönetim sistemi, performans, form faktörü ve fiyatı ile ilgili olabilir. Ayrıca, Samsung Galaxy S24 temel modelinin yeni 45W şarj cihazıyla uyumlu olmayacağı bildiriliyor. Bunun nedeni, akıllı telefonun sadece 25W şarjı desteklemesi olarak gösteriliyor.