Mobil

Samsung’a Çin kazığı! Samsung Galaxy M41 iptal edildi!

Samsung uzun bir süredir geliştirme aşamasında tuttuğu Galaxy M41 modelini iptal etmek zorunda kaldı. İşte detaylar.


Samsung ülkemizde de hayli tutan M serisini daha da genişletmek istiyordu. Bunun için planlanan M41 ve M51 modellerinin geliştirilmesiydi. Lakin M41 konusunda maliyeti düşürmek isteyen Güney Koreli şirket, Çinli bir OLED üreticisiyle anlaştı.

Çinli OLED panel üreticisi China Star Optoelectronics Technology, Samsung’un ekran kritelerini karşılayacağına dair tahattüt verdi. Son dakikaya kadar da Güney Koreli şirketi bu konuda idare eden Çinli şirket, Galaxy M41 modelinin iptal edilmesine neden oldu.

Galaxy M41 yerine Galaxy M51 gelecek

Çünkü test için Samsung’a yollanan panellerin beklentilerin hayli uzağında olduğu ortaya çıktı. Bu saatten sonra M41 için panel üretmenin fazlasıyla vakit alacağına karar veren Samsung da rotasını M51’e yöneltti.

Kısaca özetlemek gerekirse Galaxy M41 modeli kısa vadede çıkmayacak. Belki 2020’nin sonlarına doğru gelebilir lakin bu ihtimal de çok kuvvetli görünmüyor.

Samsung şimdilik A51’e benzerliğiyle dikkatleri üzerine çeken Galaxy M51 modeline yoğunlaşmış durumda. En kısa sürede bu modelin satışa sunularak orta segmentte oluşan boşluğun doldurulması planlanıyor.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Samsung Mobile, Samsung Display tarafından üretilen OLED ekranlar için de para ödüyor. Dolayısıyla Güney Koreli şirketin Çinli bir OLED panel üreticisine yönelmesinin temel nedeni de bu. Daha çok sayıda ekranı, daha düşük maliyetle satın alabilmek.

Kısa süre önce Apple da Çin’in en büyük OLED ekran üreticisi BOE ile standartlarını karşılamadığı gerekçesiyle ticarete ara verdiğini açıklamıştı.

Yorumlar
RAKİP HI? :D
Tonla modeli var Samsungun, hayır güncelleme verse içim yanmaz
Cevapla
D3M1R
öyle
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.