Mobil

Samsung’dan daha güçlü Tizen telefonlar geliyor

Samsung önümüzdeki yıl daha güçlü Tizen akıllı telefonlar piyasaya sunacak.


Samsung tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi Tizen önümüzdeki yıl daha güçlü bir akıllı telefon serisinde kullanılacak. Son olarak Blackberry işletim sistemini geride bırakarak mobil endüstrisinin en çok kullanılan dördüncü platformu olan Tizen, Vietnam kaynaklı haberlere göre 2016 yılında önemli bir çıkış sağlayacak.

Tizen işletim sistemine sahip Samsung Z1 ve Samsung Z3 akıllı telefonlar dünya genelinde sayılı ülkelerde satışta. Telefonlar buna rağmen milyonlar satmayı başarıyor. Giriş seviyesi akıllı telefonların bu denli yoğun ilgi görmesinde uygun fiyatlarının bir numaralı etken olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 

1447824391_gsmarena002.jpg

Daha güçlü Tizen akıllı telefonlar geliyor

Tizen işletim sistemi, kullanım alanını hızla genişletiyor. Samsung bununla kalmayıp uygulama mağazasının kalitesini artırmayı sürdürüyor. Son olarak VLC ve Facebook resmi uygulamaları Tizen için yayınlandı.

İşletim sisteminde eksik olan şey şimdilik orta ve üst düzey akıllı telefonlar. Tizen işletim sistemi daha güçlü donanımlarda hayat bularak ve yine uygun fiyatlar eşliğinde kullanıcılardan yoğun ilgi görecektir. Samsung’un önümüzdeki yıl Samsung Z5 ve Samsung Z8 modellerle Tizen ürün ailesini genişletmesi bekleniyor. Samsung daha güçlü akıllı telefonların yanında Tizen işletim sistemine sahip giyilebilir teknolojiler kategorisine ürün sunmaya devam edecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.