Mobil

Samsung'dan Galaxy S5'in kamera sorunu ile ilgili açıklama geldi

Samsung Galaxy S5'in kamera sorunu çözülebilecek mi?

Samsung'dan Galaxy S5'in kamera sorunu ile ilgili açıklama geldi

Geçtiğimiz günlerde Samsung’un amiral gemisi Galaxy S5’in kamerası ile ilgili kullanıcılardan şikayetler gelmiş ve Samsung, bu sorunu araştıracağını söylemişti. Şirketten beklenen açıklama geldi.

Daha önce kullanıcılardan gelen şikayetlerde, Galaxy S5'in kamera uygulamasını açan kullanıcılar "Kamera başarısız" uyarısı aldığını söylemişti. Kullanıcılar telefonlarını fabrika ayarlarına sıfırladıklarında sorundan kurtulduklarını dile getirirken, bazı kullanıcılar sorunun halen devam ettiğini belirtilmişti. Çeşitli forumlarda dile getirilen şikayetler üzerine Samsung nihayet sorunu kabul etmiş ve bir şirket sözcüsü "Biz Galaxy S5 cihazlarının sınırlı sayıda olanlarında "Kamera Başarısız" hata mesajı neden olan bir sorunu olabileceğini öğrendik ve çalışmalara başladık” açıklamasını yapmıştı.

1398682550_indir.jpg

Samsung bu konuyla ilgili yeni bir açıklama yayınladı ve "Sorun kamerayı çalıştırmak için gerekli bilgileri depolayan bileşeni ROM (Read Only Memory) komplikasyonları neden oldu ve erken üretiminden kaynaklanan Galaxy S5 birimlerinin çok sınırlı bir bölümünde bu sorun görülmüştür” dedi.

Ayrıca şirket, Galaxy S5 kamera arızasından etkilenen müşterilerin, Samsung'un müşteri hizmeti veya mobil servis sağlayıcınız ile irtibata geçmesi gerektiğini belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.