Mobil

Samsung’dan Google’a Transfer

Motorola bu defa oldukça iddialı.

Samsung’dan Google’a Transfer

Samsung’un dünya genelinde elde ettiği satış rakamlarında pazarlama stratejisi oldukça önemli bir konuma sahip. Şirket, bu noktada geride bıraktığımız yılda en önemli atılımı Londra Olimpiyat Oyunları’nın resmi sponsoru olarak gerçekleştirdi. Yine bu yıl içerisinde reklam harcamaları için 4 milyar $ para harcayan Samsung, Amerika’da oluşturduğu reklamların büyük bölümünde en önemli rakibini hedef aldı.
1356318026_droid-razr-hd-razr-maxx-razr-m.jpg

Motorola Mobility’i satın aldıktan sonra radikal kararlara imza atan Google, akıllı telefon segmentinde üst ve orta sınıf ürünler vermeye başladı. Şirket iddialı ürünler sunsa da pazarlama noktasında yaşanan sıkıntı, istenilen satışların elde edilememesine sebep oluyordu. Bu noktada Google, işin uzamanı diyebileceğimiz ve Samsung’un Amerika’da bu denli başarılı olmasında önemli rol oynayan Brian Wallace’ı kendi tarafına çekiyor.

Google CEO’su Lary Page, bir süre önce yaptığı değerlendirmede Samsung’un bu alandaki başarısını takdir etmiş ve Motorola’nın da Samsung’u örnek almasını tavsiye etmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.