Mobil

Samsung’dan önemli bir hamle geldi!

Samsung' dijital çizim teknolojinin bir numaralı ismi Wocon'un hisselerine ortak oldu.

Samsung’dan önemli bir hamle geldi!

Galaxy Note ile başlayan S-Pen kalem deneyimi, Note II ve Galaxy Note 10.1 ile farklı bir boyuta taşınmıştı. Teknik özellikleri geliştirilen kalemin yanı sıra destekleyici uygulamaların sayısında yapılan artış ile söz konusu Note serisinde kullanıcılar farklı bir kullanım deneyimine sahip oldu.
1359701077_samsung.png

Güney Koreli üretici ise başarı sağladığı bu seriyi yine S-Pen kalem ile devam ettirecek gibi görünüyor. Dünyanın en önemli çizim tableti üreticilerinden olan Wacom hisselerini satın alan Samsung, uzunca bir süredir birlikte çalıştığı şirkete ortak olmuş oldu. Daha önce Güney Koreli üretici, Galaxy Note 10.1, Galaxy Note ve Galaxy Note II modellerinde Wacom ile birlikte çalışmalar sürdürmüştü.

%5’lik Wacom hissesini satın aldığı resmi olarak açıklayan Samsung, bu satın alma karşılığında Japon teknoloji devine 60 Milyon $’lık bir ödeme yapacak. 1983 yılında kurulan Wacom, dijital çizim tabletleri alanında kürsel ölçekte %85’lik bir pazar payına sahip.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.