Mobil

Samsung'dan Apple göndermeli reklam!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ‘Upgrade the Galaxy’ serisi videolarına bir yenisini daha ekledi. Yeni videosunda da Apple'ı karalama çalışmaları devam ediyor.

Samsung'dan Apple göndermeli reklam!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ‘Upgrade the Galaxy’ serisi videolarına bir yenisini daha ekledi. Ancak yeni reklamda yine saçma Apple göndermelerine yer veriyor. Hatırlarsanız daha öncesinde de Samsung, yayınlamış olduğu bir reklamda iPhone 6 ile S9+'ı karşılaştırmıştı. Yeni video da ise Samsung, Apple'ın indirme hızına takmış durumda.

Şirketin yeni videosundaki hedefi yine akıllı telefon pazarındaki en büyük rakibi olan Apple ve onun mevcut olan iPhone X modeli. 

Video Apple Store’da Apple’ın 10. yıl özel telefonu olan iPhone X’u inceleyen bir kadın müşteri ile başlıyor. Durdukyere bir an da iPhone X’in en yüksek indirme hızına sahip olmadığını söylüyor. Görevli ise cihazın iPhone 8’den daha yüksek bir indirme hızına sahip olduğunu belirerek kaçamak cevap veriyor.

Gelen müşteri, bu cevaptan memnun kalmıyor ve iPhone X'in Galaxy S9 modelinden daha yüksek bir indirme hızına sahip olup olmadığını soruyor. Mağaza görevlisi ise bu soruya cevap veremeyerek şekilden şekle giriyor ve video sonlanıyor. Bu da Galaxy S9’un daha yüksek bir indirme hızına sahip olduğunu gösteriyor.

Bakalım Samsung'un bu marka karalama çalışmaları daha ne kadar devam edecek merakla bekliyoruz.

Yorumlar
Dursun
Reklam icinde uygulama kullaniyoruz herhalde butun reklam firmalariyla anlastiniz.
Cevapla
Kemal
Yıllarca Samsung kullandım. Bir yıldır iPhone kullanıyorum önce iPhone 7 vardı şimdi iPhone 8 plus var. Yeminle söylüyorum daha önce telefon kullanmamışım paramla rezil olmuşum. 2.500 e al Samsungu 3 ay sonra 1000 tl ye zor satarsın. Ben bu kadar zenginmiyim arkadaş bir kere al yıllarca kullan. Altada yorum yazdım öyle hergün alfabenin her harfinde telefon çıkarmakla olmuyor. Kızıma iPhone SE aldım ne kasma ne donma telefon hala fişek...
Cevapla
Melih
Bölü donanım sitelerinde doğru olan bir neticeyi neden taraflı şekilde kişisel yorum yapıp saçma diye haber başlığı yapılır anlamak güç. Bu tip habercilik anlayışı ne kadar etik olduğu tartışılır. Birçok site de bu reklam için gülümseten reklam yada Samsung yine Apple taş attı olarak haber yapıldı.
Cevapla
Görkem
Ahmet ve Rlgg’ye katılıyorum objektif olmanız lazım.
Cevapla
Yılmaz
Fikret kardeş. Bırak bu işleri fırçala dişleri. Samsung bu kafayla gidemez. Apple yapıyor mu bu tarz reklamlar?İhtiyacı yok çünkü. Hadi dükkanın önünü kapatma.
fikret
Yılmaz bende sana katilmiyorum kardes noldu tren oldun arada kaldi.. nokta ..
Yılmaz
Ben de sana katılmıyorum kardeş. Ne yapacağız?
Mahmut
Sizin de bu şekilde başlık koymanız daha da saçma olmuş, objektif yazılar bekliyoruz, ergenler gibi yorumlar değil!
Cevapla
Ahmet
Kardeş. Sence normal mi bu reklam? Samsung kendi işine baksa ya. Apple Samsung'a gönderme yapan reklam yapıyor mu? Ne anlattığı anlaşılmayan taş atan reklamlar. Az bile atmışlar başlığı. Helal olsun Teknolojiokuya....
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.