Mobil

Samsung'dan Windows kullanıcılarına şok hamle

Dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri olan Samsung'un hedefinde bu defa Windows kullanıcıları da var.

Samsung'dan Windows kullanıcılarına şok hamle

Samsung denildiği zaman akla akıllı telefondan bilgisayara, buzdolabından televizyona kadar onlarca farklı teknolojik alet geliyor. Hemen her alanda bir markası bulunan teknoloji devi, özellikle de akıllı cihaz kullanıcılarının farklı cihazlarda aynı deneyimi yaşayabilmesi gibi bir hayali var.

Bunun için Andoid işletim sistemini kullanan tablet ve cep telefonları için One UI ara yüzünü geliştiren Samsung'un, yayınladığı bir tanıtım videosundan anlaşıldığı kadarıyla hedefinde Windows kullanıcıları da var.

Samsung'dan Windows kullanıcılarına şok hamle

Birkaç hafta içerisinde resmen kullanıma sunulması beklenen yeni ara yüzün temel amacı, kullanıcıların ister tablet, isterse de telefon kullanıyor olsun, benzer ara yüzle işlemlerini yapmasını sağlamak. Bunun için; Galaxy Book Pro, Galaxy Book Pro 360, Galaxy Book Odyssey, Galaxy Book Flex 2, Galaxy Book gibi dizüstü bilgisayarları için One UI Book 4'ü resmen tanıttı. İşte bu tanıtım videosunun sonunda Windows'da da birtakım çalışmalarının olduğu görülen Samsung'un bunu gerçekten başarıp başaramayacağı ise merak konusu.

Bu merakın altında yatan neden ise, Windows'un, Android gibi açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olmaması. Yani Samsung'un Windows işletim sisteminde müdahale edebileceği ve değiştirebileceği şeyler son derece sınırlı. Böyle bir kısıtlama mevcutken, Samsung'un gerçekten bunun üzerinde çalışıp çalışmayacağı ve bunu yapmaya karar verirse ne kadar başarılı olacağı ise meçhul.

Şu an için Samsung'dan bu konu hakkında yapılmış bir açıklama yok. Bakalım ilerleyen günler, bizlere bu konuya ilişkin ne gibi bilgiler sunacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.