Mobil

WhatsApp hesap bilgileri nasıl talep edilir?

WhatsApp'a gelen hesap bilgileri isteme özelliğinin nasıl kullanıldığını basit adımlarla anlatıyoruz.

WhatsApp hesap bilgileri nasıl talep edilir?

2 milyarın üzerinde aktif kullanıcı sayısı ile, dünyanın önde gelen popüler iletişim uygulaması WhatsApp'da hesap bilgilerinizi nasıl görüntüleyeceğinizi, nasıl talep edeceğinizi ve nasıl indireceğinizi bu yazımızda adım adım anlatıyoruz. Gelim bu adımların neler olduğuna hep birlikte göz atalım.

WhatsApp hesap bilgileri nasıl talep edilir?

Popüler mesajlaşma ve dosya paylaşım uygulaması WhatsApp'ın hesap bilgilerini talep et özelliği, hesapla alakalı bazı ayarların telefona bir rapor halinde indirilebilmesine olanak sunuyor. WhatsApp hesabınızın bilgilerini talep et özelliği sayesinde WhatsApp sürümü, cihaz modeli, hakkımda alanı, profil fotoğrafı, WhatsApp kişileri, grupların adları, engellenen kişiler gibi daha pek çok hesap verilerinizi telefona HTML ve JSON dosyası olarak indirebilmeniz mümkün. Sözü daha fazla uzatmadan, şimdi de bunun için izlemeniz gereken adımların neler olduklarına göz atalım.

WhatsApp rapor talep etmek için izlemeniz gereken adımlar

  1. WhatsApp’ta Ayarlar > Hesap > Hesap bilgilerini talep et’e gidin.
  2. Raporu talep et’e dokunun. Ekran Talep gönderildi durumuna güncellenir.

WhatsApp raporu indirmek ve dışa aktarmak için izlemeniz gereken adımlar

  1. WhatsApp’ta Ayarlar > Hesap > Hesap bilgilerini talep et’e gidin.
  2. Raporu indir’e dokunun. HTML ve JSON dosyalarını içeren bir ZIP dosyası telefonunuza indirilir.
  3. Dosya indirildikten sonra Raporu aktar > AKTAR veya Raporu Aktar’a dokunun. İndirilen raporu WhatsApp’ta görüntülemeniz mümkün değildir.
  4. Görüntülenen paylaşım tepsisinde raporu aktarmak istediğiniz harici uygulamaya dokunun. Örneğin, raporun bir kopyasını kendinize e-postayla gönderebilirsiniz.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.