Mobil

Samsung'un 4K çözünürlüklü tableti ortaya çıktı

Ultra HD çözünürlüklü tabletin yıl sonunda tanıtılması bekleniyor.

Samsung'un 4K çözünürlüklü tableti ortaya çıktı

Fransa'da devam eden  Roland Garros tenis turnuvasında Qualcomm tarafından düzenlenen bir etkinlikte Samsung'a ait yeni bir tablet gün yüzüne çıktı. Qaulcomm'un LTE bağlantısının yayın yeteneklerini sergilediği etkinlikte kullanılan Samsung'un henüz prototip aşamasındaki tableti ilk bakışta 12.2-inç ekran büyüklüğüne sahip Galaxy Note Pro ve Galaxy Tab Pro modellerini anımsatabilir ancak, bu tableti diğer modellerden ayıran en önemli özelliği 4K Ultra HD çözünürlüğe sahip olmasıdır.

1402124896_samsung4ktablet-01-900-80.jpg

Snapdragon 801 işlemcisinden güç alan tablet, daha önceki Samsung tabletlerde olduğu gibi fiziksel bir home butonuna ve hemen yanında iki adet kapasitif butona sahip. Qualcomm cephesinden yapılan açıklamalara  bakıldığında şirketin Ürün Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Raj Talluri, 4K çözünürlüklü tabletlerin yıl sonunda piyasada olacağını ifade etti. Samsung'un da 4K çözünürlüklü tablet tanıtacak ilk üreticilerinden biri olması bekleniyor.

Prototip aşamasında görüntülenen yüksek çözünürlüklü tablet her ne kadar Snapdragon 801 işlemciyle bağlantı yayınını test etse de, söz konusu tabletin yıl sonunda Snapdragon 805 işlemcisiyle çıkış yapması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.