Mobil

Samsung'un AMOLED ekranlı tableti çok yakında tanıtılabilir!

Güney Koreli üretici AMOLED erkanla birlikte tabletleri daha dikkat çekici hale getirmek istiyor.


Samsung'un önümüzdeki yıl tablet kategorisine daha fazla yoğunlaşacağı resmi kaynaklarca da doğrulanan bir gelişme. Tabletlere olan ilgiyi daha da artırmak adına AMOLED ekranlı tablet üretimini tekrar başlatma kararı alan Samsung, Güney Kore kaynaklı ETNews'in haberine göre ocak ayında düzenlenecek CES 2014 etkinliğinde 10.5-inç ekran boyutuna sahip bir tablet duyurusu gerçekleştirecek. 2011 yılında AMOLED ekrana sahip Galaxy Tab 7.7 modeli sonrası tabletlerde AMOLED ekran kullanmayan Samsung, söz konusu 10.5-inçlik tabletle beraber AMOLED ekranı tabletlerde tekrar kullanmaya başlayacak.

1387437499_picture-118-580-100.jpg

Galaxy S ve Galaxy Note serisinde yer verdiği AMOLED ekranlarda tüketicilerden olumlu geri dönüşler alan Samsung'un Apple'ın hakimiyeti altında olan tablet platformunda daha fazla söz sahibi olmak adına AMOLED ekran kullanımı noktasında bir hayli istekli. AMOLED ekran üretimi teknolojilerinde bir hayli ilerleme kaydeden Samsung'un tedarik noktasında herhangi bir sıkıntı yaşaması ise beklenmiyor.

AMOLED ekranlı tabletlerin 8 ve 10.5-inç ekrana sahip olması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.