Mobil

Samsung'un metal gövdeli telefonu hangisi olacak?

Eminim hepinizin aklına Galaxy S5 gelmiştir.

Samsung'un metal gövdeli telefonu hangisi olacak?

Samsung Galaxy S serisi tanıtımları öncesi en sık dillendirilen gelişmelerden bir tanesi de metal kasa kullanımıdır. Açıkça ifade etmek gerekirse kabak tadı vermeye başlayan bu gelişme Galaxy S5'in tanıtımıyla birlikte yerini yine hayal kırıklıklarına bırakacak. Aslında hayal kırıklığı ifadesi de yanlış olabilir, zira Samsung kullanıcıları arasında bir anket yapılsa büyük bölüm metal kasa kullanımı istemeyecektir. Samsung'un akıllı telefonlarda, Nokia'nın modellerinde yer verdiği dayanıklı polikarbonat malzemeler kullanılması darbe ve düşmelerde daha dayanıklı bir yapı sergileyecektir.

1388646302_f.png

Güney Kore kaynaklı gelen haberler de zaten Galaxy S5'te metal kasa kullanımına ihtimal vermiyor. Galaxy S3 lansmanını hatırlayacak olursak, Samsung Mobile Başkanı JK Shin metal kasa kullanımına ilişkin "Milyonlar satan telefonlar için daha basit yöntemlerle üretilen bir materyal kullanmamız gerekiyor" şeklinde bir değerlendirme yapmıştı. Bu da aslında Galaxy S serisinde metal kasa kullanılmayacağını açıkça göstermektedir.

Peki metal kasa iddiaları neden tekrar gündeme geldi? Samsung her ne kadar Galaxy S5'te metal kasa kullanmayacak olsa da, Galaxy S5'in farklı bir versiyonu ya da Galaxy F serisi altında konumlandırılacak yeni bir modelde metal gövdeye yer verecek. Güney Kore kaynaklı ETNews'in yayınladığı habere göre telefon Galaxy S5 ile aynı anda duyurulacak ve Avrupa'da oluşturulan ilk prototipin üretim çalışmaları Samsung'un Vietnam tesislerinde başlamış durumda.

Galaxy S5 ve Galaxy F modelleri arasında teknik özellikler ve yalım tarafında hiçbir fark olmayacak, cihazları birbirinden ayıran temel unsur ise metal gövde olacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.