Mobil

Samsung'un Tizenli amiral gemisi ne zaman geliyor?

Samsung yetkilisi Tizenli akıllı telefonun ne zaman geleceğini açıkladı.

Samsung'un Tizenli amiral gemisi ne zaman geliyor?

Samsung firması zaten Tizen işletim sistemine sahip bir akıllı telefon başlatacağını daha önce duyurmuştu.

Samsung mobil başkan yardımcısı Lee Young Hee Seul'de bir görüşme esnasında Tizen mobil işletim sistemi ile çalışan en iyi özelliklerle donatılan bir akıllı telefonu Eylül ve Ekim ayları içerisinde tanıtacaklarını söyledi.

1363532509_samsung-tizen.jpg

Tizen, Intel ve Nokia tarafından geliştirilmiş, bir Linux dağıtımı olan Debian tabanlı açık kaynak mobil işletim sistemi, ilk olarak MeeGo adıyla hayata geçmiştir. Öncelikli hedefi akıllı telefonlar, navigasyon cihazları, akıllı televizyonlar, giriş-seviyesi masaüstü bilgisayarlar, netbooklar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve PDA'lar olan Tizen, mobil platformda özellikle Android ile yarışabilecek kapasiteye sahiptir.

Tizen'in oluşturulma süreci, Nokia'nın Microsoft ile anlaşıp MeeGo'yu geliştirmeyeceğini bildirmesi ve Intel'ın Samsung ile anlaşıp, MeeGo tabanlı yeni bir işletim sistemi geliştirmesiyle başladı.

Dünyanın en büyük akıllı telefon şirketi Samsung ve Android'den kurtulmak istiyor. Çünkü Android'in sahibi Google Android'den dolayı Samsung'dan büyük bir pay alıyor.

Tizen Android için bir rakip olarak Samsung, Intel ve Sprint Nextel de dahil olmak üzere 12 şirket tarafından geliştirilmektedir.

Bu rekabet Ubuntu'nun gelmesiyle daha da kızışacak. Çünkü Ubuntu  Touch Mobil Dünya Kongresi'nde kapalı olarak gösterilmişti..

Yorumlar
s@mi
ekran gorsellerini görmüştüm tizenin.androidden daha Janjanli romda az yer kaplıyor ve androidin yediği ramin yarısını yemeden daha bi işlevsel çalışıyor.ubuntuda androidden daha renkli olmasına ragmen oda az ram harcıyor ve her ikiside androidin bu açığına göre hareket ediyor. hakkaten android tam bir ram somurucusu.şu an için yeryüzündeki en fazla ram harcayan işletim sistemi windows mac os linux dahil. bir mobil sistem nasıl koskoca bilgisayardan fazla ram harcar garip.bakın tüm yeni androidliler 2 gb.artık 1 gb yetmez oldu
Cevapla
man
Iphone hepsini geçer
Cevapla
Misafir
ubuntu 12.10 pc de en hızlı tlf dada olacaktır samsung sa işletim sistemini de plastikten yapar
Cevapla
Mağdur.
Aman parasını seven uzak dursun. Hamsung bada ya yaptığını buna da yapar. Ondan sonra mağdurların feryatlarına kulak tıkar. Android' e güvenmesem samsung etiketli çöp dahi almam. Pırıl pırıl wave 3 üm bunların yüzünden çöp oldu. Ben yandım siz yanmayın!
Cevapla
panpa
eee ne demişler, deveye diken müşteriye tizen panpalar.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.