Samsung'un uygun fiyatlı yeni tableti göründü!

Tablet sektörünün öncülerinden birisi olan Samsung'un yeni Lite tableti Google Play Console üzerinde göründü.

Samsung'un uygun fiyatlı yeni tableti göründü!

Tablet sektöründe Apple ile birebir rekabet içerisinde olan Samsung'un uygun fiyatlı yeni tableti göründü. Samsung Galaxy Tab A7 Lite isimli isimli model yakın zamanda Samsung tarafından duyurulabilir.

"Lite tablet" yani amiral gemisi tabletlere göre daha uygun fiyatlı ve daha düşük donanımlı tablet geleneğini çok uzun zamandır sürdüren Samsung, son dönemde özellikle Tab S6 Lite ile çokça ilgi toplamış, özellikle öğrencilerin dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştı.

Yeni bir Lite tablet piyasaya süreceğine kesin gözüyle bakılan Samsung görünüşe göre aceleci davranmıyor, piyasaya süreceği tableti gizli tutabilmek için elinden geleni yapıyordu.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite:

Google Play Console listesinde gün yüzüne çıkan cihaz listedeki bilgilere göre Tab A7 Lite, Apple'ın M1 iPad modelinde de gördüğümüz gibi farklı modeller ile piyasaya çıkacak. Bu modeller LTE + Wi-Fi ve sadece Wi-Fi olmak üzere ikiye ayrılıyor.

galaxy a7 lite play console görüntüleri

3GB RAM ile kutudan çıkacak tablet 12nm üretim sürecinden geçmiş 8 çekirdekli Helio P22T yonga setinden gücünü alabilir. Ayrıca cihazın oyun performansı ise tabletler için geliştirilen PowerVR GE8320'ye ait.

Daha önceki sızıntılardan bildiğimiz üzere; 8.47 inç boyutunda 800 x 1340 piksel ekranlı Tab A7 Lite'ı, 15W hızlı şarj destekli 5.100mAh batarya besleyecek. Android 11 işletim sistemini kullanacak olan cihaz önümüzdeki aylarda siyah ve gümüş olmak üzere iki renk seçeneği ile tanıtılabilir.

Her ne kadar fiyat ile ilgili bir bilgi olmasa da Tab A7 Lite, diğer tabletlere kıyasla daha tercih edilesi bir fiyatla piyasaya çıkıp rekabeti kızıştırabilir.