Mobil

Samsung’un yeni akıllı saatinin özellikleri ortaya çıktı!

CMIIT sertifikası alan Samsung’un yeni akıllı saati, özellikleri ile dikkat çekiyor!

Samsung’un yeni akıllı saatinin özellikleri ortaya çıktı!

CMIIT sertifikası alan Samsung’un yeni akıllı saat modellerinin özellikleri, sertifika sitesinin sayfasında ortaya çıktı!

Samsung’un yeni akıllı saatinin özellikleri ortaya çıktı!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından yakın zaman içinde yeni bir akıllı saatin piyasaya çıkarılacak olduğu biliniyor. Tanıtılması beklenen akıllı saat hakkında şu ana dek farklı iddialar gündeme gelmiş, fakat şirket tarafından beklenen akıllı saat ile ilgili herhangi bir bilgi verilmiş değildi.

Samsung kısa bir süre sonra tanıtacak olduğu yeni Galaxy Watch akıllı saati Çin’in CMIIT sertifikasını kazandı. Sertifika sitesinde Samsung'un yeni akıllı saatinin dört farklı modeline ve özelliklerine yer verildiği görüldü. Sertifika sitesinde yer alan bilgiye göre Samsung'un gelecek olan yeni akıllı saati 4 farklı model ile bizleri karşılayacak.

Samsung’un yeni akıllı saatinin özellikleri ortaya çıktı! - Resim : 1

Hızla gelişen teknoloji sayesinde cihazlar mobil hale geldi, akıllandı ve ceplerimize kadar girdi. Hız kesmeyen teknoloji ile tükenmek bilmeyen insan ihtiyaçlarına daha fazla katkıda bulunabilmek için giyilebilen akıllı cihazları doğurdu. Sanırım bu anlamda en çok kullanılan olan cihaz ise akıllı saatler oluyor. Akıllı saatler kullanıcılarına oldukça fazla kolaylık sağlıyor. Telefonunuzu çantanızdan ya da cebinizden çıkarmanıza gerek kalmadan mesajlarınızı, maillerinizi, bildirimlerinizi görebiliyor, sağlık ve spor anlamında yardımcı olabiliyor ve daha bir sürü şey. Konuyu dağıtmamak adına çok fazla bu konuya girmeyeceğim. Akıllı saat deyince akla ilk gelen markaların başında ise Samsung, Apple, Xiaomi, Huawei gibi markalar geliyor.

Samsung’un yeni akıllı saatinin özellikleri ortaya çıktı! - Resim : 2

Samsung her yıl yeni bir akıllı saat tanıtıyor. Beklendiği üzere bu yıl da yeni bir akıllı saat tanıtmaya hazırlanıyor. İki yıl önce Galaxy Watch, geçtiğimiz yıl ise Galaxy Watch 2 akıllı saat modelleri ile karşımıza çıkan Samsung'un bu yıl yakın zaman içinde tanıtması beklediğimiz Galaxy Watch akıllı saati Çin’in CMIIT sertifikasını kazandı. Sertifika sitesinde yer alan bilgiye göre Samsung'un bu yıl tanıtacak olduğu SM-R840 ve R845SM-R850 ve R855 model numaralarına sahip olan dört adet akıllı saat modeli bulunuyor. R840 ve R850 aralarındaki fark ise ekran boyutları oluyor. Yine R845 ve R855 arasındaki fark ekran boyutu oluyor. Bunun yanında R840 ve R850 modelleri Wi-Fi ve LTE bağlantı desteğini barındırıyor olacak.

Ayrıca sertifika sayfasında yer alan bilgilere göre yeni Samsung Watch, 2,4 GHz Wi-Fi ve Bluetooth desteğine ev sahipliği yapacak. Sertifika sitesinde yer alan diğer bilgilere göre saatler 330 mAh bataryayla gelecek. Yine yer alan bilgiye göre yeni akıllı saat modelleri, 8 GB’lık dahili depolama alanına sahip olacak. Samsung’un yeni akıllı saatine hangi ismi verecek olduğu ise şu an için bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.