Mobil

Samsung’un yeni ekranları görenleri hayran bırakacak

Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından geliştirilen yeni OLED ekranlar, yakında bizleri nasıl bir teknolojinin beklediğini gözler önüne seriyor.

Samsung’un yeni ekranları görenleri hayran bırakacak

Samsung Display, Los Angeles'ta gerçekleşen 60. SID Display Week etkinliğine katılarak son teknoloji OLED teknolojilerini sergilemeye hazırlanıyor. Bilgi Ekranı Derneği tarafından düzenlenen bu etkinlik, Kuzey Amerika'nın en prestijli profesyonel ekran etkinliği olarak biliniyor.

Yenilikçi ürünler arasında öne çıkan Rollable Flex, tablet ve dizüstü bilgisayarların taşınabilirliğine yeni bir soluk getiriyor. Klasik katlanabilir ya da kayar ekranlardan farklı olarak, Rollable Flex, orijinal boyutunun beş katına kadar genişleyebilir ve eşsiz bir ölçeklenebilirlik sunar. Kullanıcılar, ekranı bir eksen etrafında rahatlıkla sarmalayabilir ve açabilirler, bu durum da taşımayı oldukça kolaylaştırır.

Diğer bir yenilik ise Sensor OLED ekran. Bu ekran, parmak izi ve kan basıncı sensörlerini panelin içine entegre edebilir, bu sayede ayrı modüllere ihtiyaç duymadan çalışabilir. Bu özellik, sorunsuz parmak izi tanıma ve kardiyovasküler sağlık izlemesi sunar.

Samsung’un yeni ekranları görenleri hayran bırakacak

Flex In & Out isimli başka bir ürün, hem içe hem de dışa doğru katlanabilen yeni bir telefon kavramını bizlere sunuyor. Bu tasarım, 360 derecelik katlanabilirlik kabiliyeti sağlar ve dış panel gereksinimini ortadan kaldırır. Bu sayede daha hafif ve ince cihazlar üretilmesine olanak sağlar.

Samsung Display, katlanabilir ve kayar teknolojilerin birleştiği Flex Hybrid'i ve 13 inçlik bir tabletten 17 inçlik bir ekrana genişleyebilen Slidable Flex Solo'yu da sergileyecek. Bu ürünler, oldukça çeşitli şekil faktörleri sunacak.

Kuantum noktalarını kullanarak hassas renkler üreten ve ekran performansında yeni standartlar belirleyen QD-OLED teknolojisi de sergilenecek. Bu teknoloji, olağanüstü renk doğruluğu ve görüntü kalitesiyle tanınıyor.

Samsung Display ayrıca, küçük ve orta ölçekli ekran pazarında varlığını artırmak için OLED Finder isimli bir arama sitesini tanıtıyor. Bu site, Samsung OLED teknolojisi taşıyan akıllı telefonları bulmayı ve OLED özellikleri hakkında detaylı bilgi sunmayı sağlıyor. Ayrıca, en yeni modelleri de öneriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.