Samsung’un yeni giriş seviyesi akıllı telefon modeli kendini gösterdi

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, giriş seviyesi akıllı telefonlar portföyüne yeni eklemeler yapmaya devam ediyor.

Samsung’un yeni giriş seviyesi akıllı telefon modeli kendini gösterdi

Bir taraftan yaklaşan Galaxy Unpacked etkinliğinin heyecanını yaşayan Samsung, diğer bir taraftan ise alt segment akıllı telefon modelleri üzerinde çalışmaya da devam ediyor. Bugüne kadar birçok giriş seviyesi akıllı telefon modeliyle kullanıcılarının karşısına çıkan şirketin, son olarak Galaxy A04 ve Galaxy A04s modelleri üzerinde çalıştığı anlaşılmıştı. Bugünse Güney Koreli şirketin bir başka bütçe dostu modelin yani Galaxy M04’ün üzerinde çalıştığı görüldü.

Geekbench sonuçlarıyla ortaya çıkan bu duruma göre, Samsung Galaxy M04 her yönüyle bütçe dostu bir akıllı telefon olacak. Gücünü Helio G35 yonga setinden alan telefonun bellek tercihi ise 3GB’lık bir RAM’den yana kullanılmış. Android 12 işletim sistemi ile kutudan çıkacak olan telefonun Geekbench test sonuçları da giriş seviyesi bir akıllı telefon için hiç de fena durmuyor.

Samsung’un yeni giriş seviyesi akıllı telefon modeli kendini gösterdi

Samsung Galaxy M04’ün Geekbench sonuçlarına baktığımız zaman, bu telefonun tek çekirdek performansının 861 puan, çoklu çekirdek performansının ise 4233 puan olarak değerlendirildiğini görüyoruz. Bununla birlikte yeni akıllı telefonun çıkış tarihi veya fiyatı konusunda şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Son olarak, Samsung’un 10 Ağustos tarihinde gerçekleştireceği tanıtım organizasyonuna da bir hayli kısa zaman kaldı. Bu organizasyonda katlanabilir akıllı telefon modellerinden kablosuz kulaklığa kadar pek çok akıllı cihazını tanıtması beklenen Samsung’un başka sürprizlerinin olup olmadığı ise şimdilik bilinmiyor.