Samsung'un yeni kulaklıkları devasa bir pille geliyor, bu kulaklıkların şarjı bitmez

Beklenen yeni Samsung Galaxy Buds 3 Pro kulaklığın pil kapasitesiyle ilgili detaylar sızdırıldı.

Samsung'un yeni kulaklıkları devasa bir pille geliyor, bu kulaklıkların şarjı bitmez

Samsung'un yeni nesil kablosuz kulaklıkları Galaxy Buds 3 Pro'nun pil kapasitesi sızdırıldı. Bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek olan Galaxy Buds 3 ile birlikte tanıtılması beklenen Pro model, yakın zamanda Hindistan Standartlar Bürosu (BIS) sertifikasyon listesinde görüldü. Bu durum, kulaklıkların piyasaya sürülme tarihinin yaklaştığına dair ipuçları veriyor. Ayrıca, Samsung Galaxy Z Fold 6, henüz resmi olarak duyurulmamış Galaxy Z Fold 6 Ultra ve Galaxy Z Flip 6 ile birlikte tanıtılacağı söyleniyor.

Teknoloji haber sitesi 91 Mobiles'ın TÜV sertifikasyon listesinde fark ettiği bilgilere göre, Galaxy Buds 3 Pro'nun şarj kutusu 500mAh kapasiteli bir pil ile desteklenecek. Önceki model Galaxy Buds 2 Pro'da ise şarj kutusunda 515mAh kapasiteli bir pil bulunuyordu. Kulaklıkların model numarası EB-BR630ABY olarak listelendi ve bu model numarası BIS listesindeki ile aynı.

Samsung'un yeni kulaklıkları devasa bir pille geliyor, bu kulaklıkların şarjı bitmez

Hem BIS hem de TÜV listelerinde aynı model numarasının yer alması, Galaxy Buds 3 Pro'nun Hindistan'da piyasaya sürüleceğine dair güçlü işaretler sunuyor. Söylentilere göre, Pro modeli ses kalitesinde, gürültü engelleme özelliklerinde ve pil ömründe genel iyileştirmeler sunacak. Daha önce yapılan bir raporda, bu yıl hem temel modelin hem de Pro modelin birlikte piyasaya sürüleceği belirtilmişti; Galaxy Buds 2 2021'de, Galaxy Buds 2 Pro ise 2022'de tanıtılmıştı.

Galaxy Buds 2 Pro, Samsung Galaxy cihazlarıyla 24bit Yüksek Çözünürlüklü ses desteği sunan iki yönlü koaksiyel hoparlörlere sahip. Şirket, kulaklıkların Android 12 tabanlı One UI 4.0 veya daha yüksek sürümleri çalıştıran Samsung Galaxy cihazlarında 360 derece ses desteği sunduğunu iddia ediyor. Ayrıca, Aktif Gürültü Engelleme (ANC) özelliği ve üç yüksek sinyal-gürültü oranına sahip mikrofon barındırıyor. Galaxy Buds 2 Pro, şarj kutusu ile birlikte ANC kapalıyken toplamda 29 saat, ANC açıkken ise 15 saat konuşma süresi sunuyor. Kulaklıklar IPX7 suya dayanıklılık derecesine sahiptir, ancak şarj kutusu su geçirmez değildir.